Екологія

Дикі свині продукують стільки CO2, як вихлопні гази мільйона автівок

Дикі свині з усього світу щорічно виробляють приблизно 4,9 млн тонн вуглекислого газу — стільки ж CO2 за цей час виділяють 1,1 млн автомобілів. До такого висновку прийшла міжнародна група дослідників з Австралії, Нової Зеландії та США.

Наукова праця команди опублікована у журналі Global Change Biology. Вона присвячена впливу цих тварин на екологію у світі.

Повідомляється, що кабани впливають на навколишнє середовище, коли шукають їжу: вони орють ґрунт і вивільняють вуглекислий газ, що міститься в ньому. Ці тварини — живі мінітрактори, вважає провідний автор дослідження, доктор Крістофер О’Браян.

«Коли ґрунт пошкоджується через оранку людьми або дикими тваринами, в атмосферу викидається вуглець. Оскільки ґрунт містить майже втричі більше вуглецю, ніж атмосфера, навіть невелика його частка, виділяючись з ґрунту, може прискорити зміну клімату», — заявив дослідник.

За підрахунками команди О’Браяна зараз кабани розорюють територію площею від 36 000 до 124 000 квадратних кілометрів.

«Це величезна територія, і це не тільки впливає на здоров’я ґрунту та викиди вуглецю, але також загрожує біорізноманіттю та безпеці продуктів», — додав О’Браян.

Тому, вважають дослідники, постійне зростання популяція кабанів у світі може стати загрозою для клімату. Якщо кабани потраплять у райони з рясним ґрунтовим вуглецем, у майбутньому вони будуть виробляти ще більше парникових газів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button