Наука

Недосипання позбавляє людину багатьох радостей

Недосипання призводить до невміння радіти

Недолік сну впливає на людину, і призводить не тільки до дратівливості і недолугості, а й позбавляє людину елементарної здатності радіти життю.

Hand photo created by jcomp – www.freepik.com
«Навіть незначні недосипання від ночі до ночі можуть вплинути на те, як люди реагують на події, що відбуваються з ними», – говорить психолог Ненсі Сін з Університету Британської Колумбії.

Син і її колеги з’ясували, скільки часу витрачали на сон майже 2000 дорослих людей у віці від 33 до 84 років, які брали участь в дослідженні. Також їм задавали питання про випробувальний стрес і події, які відбуваються в їхніх життях.

«Коли люди займаються приємними речами, наприклад, обіймаються або проводять час на природі, вони зазвичай відчувають себе щасливіше в цей день, – пояснила Сін. – Але ми виявили, що, коли людина спить менше, ніж зазвичай, то відчуває не так багато позитивних емоцій, коли займається приємними заняттями ».

На щастя, цей ефект непостійний і при збільшенні тривалості сну у людини все проходить. Більш тривалий сон змушує позитивні події здаватися ще кращими і захищає людину від наслідків щоденного стресу.

При цьому дослідники не виявили зв’язку між тривалістю сну і негативними реакціями. Це говорить про те, що сон особливо важливий для позитиву, відзначають вчені в своїй статті, і що при дослідженні сну важливо враховувати як позитивні, так і негативні ефекти.

Але слід врахувати, що дане дослідження ґрунтуються виключно на відгуках респондентів, а значить його результати можуть бути неточними. Проте це одне з перших досліджень, в якому вплив сну вивчається в природних, а не в лабораторних умовах.

Очевидно, що економити на сні не можна. Але це легше сказати, ніж зробити. Недавнє дослідження показало, наскільки стрес взаємопов’язаний з нашою здатністю засипати – обидва фізіологічних процеси використовують одну і ту ж нейронну мережу. Тому не дивно, що колективний стрес, який ми відчуваємо, в тому числі через пандемію, впливає на сон.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button