Наука

Антивакцинаторство шкодить: після 30 років в Іспанію повернулася дифтерія

Шестирічний хлопчик з Каталонії, за рішенням батьків ніколи не робив щеплення, став першим за 28 років іспанцем, який захворів на дифтерію. До смертельного результату справа не дійшла, але дитина залишається в критичному стані, а батьки вже почали серію необхідних щеплень для молодшої дочки.

Image by Angelo Esslinger from Pixabay

Дифтерія для нас здається чимось старовинним і далеким. Однак це найнебезпечніша бактеріальна інфекція, що передається повітряно-крапельним шляхом і призводить до ускладнень настільки серйозним, що навіть за умови сучасного лікування смертність під час спалахів дифтерії може досягати 10%. На щастя, завдяки розробці дифтерійного анатоксину – нешкідливої копії токсину, який виробляють бацили, – хвороба стала далеко не настільки небезпечною: саме токсин бактерії завдає основної шкоди організму під час хвороби.

Масове щеплення дітей АКДС – вакциною, створеною на основі цього анатоксину, практично позбавило жителів розвинених країн від дифтерії – щорічно АКДС отримують сотні мільйонів дітей. Не дивно, що небезпека стала здаватися незначною і, на тлі розвитку антивакцинаторського руху, почала повертатися. В Іспанії це перший зареєстрований випадок за 28 останніх років. “Сім’я (хворого хлопчика – NS) просто спустошена, вони визнають, що їх ввели в оману, невірно інформували,сказав глава служби громадського здоров’я Каталонії Ентоні Мато (Antoni Mateu). – Вони відчувають глибоке почуття провини, з яким ми всі їм допомагаємо впоратися».

Почуття провини тут, здається, цілком доречно: дитина досі перебуває у відділенні інтенсивної терапії, хоча і йде на поправку. Медичні служби країни почали своє розслідування, намагаючись з’ясувати, звідки або від кого хлопчик міг підчепити інфекцію, а всі, що контактували з ним, взяті під спостереження. До роботи підключилися експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я. Антивакцинаторство працює – тільки зовсім не так, як думають його прихильники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button