Людина

Негативний вплив стресів на людину

«Всі хвороби від нервів», -говорить всім відома фраза. Однак з чого саме складається руйнівна дія стресових факторів на наш організм?

Вплив стресу на мозок

Наслідки стресу здатні порушити роботу головного органу цнс, що може призвести до жахливих головних болів і мігрені. За цим може послідувати і дещо серйозніше: погіршення пам’яті і, як результат, хвороба Альцгеймера. Такі проблеми утворюються шляхом зростання білків і постійної напруги в області шиї, голови і плечей. Більше відпочивайте і спіть, і відмовтеся від шкідливих звичок з метою уникнення таких захворювань.

Вплив стресів на шкіру

У першочерговому порядку від стресів страждають також і шкірні покриви, адже саме вони – відображення всіх процесів, що відбуваються всередині нас. Якщо з нашими внутрішніми органами не все гаразд, то це неодмінно позначиться і на стані шкіри, яка буде виділяти надмірну кількість прозапальних цитокінів. Виражатися це буде у вигляді вугрів, пухирів, екзем або інших серйозних шкірних захворювань.

Стреси як ворог серцево-судинної системи

Стрес може спровокувати різкий стрибок артеріального тиску, що особливо небезпечно для людей з серцевими захворюваннями.

Стресові чинники можуть викликати аритмію і зниження сприйнятливість організмом інсуліну, що згодом може привести до таких серйозних хвороб, як діабет, інсульт або інфаркт.

Негативна дія на репродуктивну систему

Стрес впливає і на репродуктивну систему. Чим більше людина нервує і переживає з будь-якого приводу, тим швидше у неї зникає можливість і бажання народжувати дітей. Гормони стресу пригнічують необхідні для продовження роду статеві речовини, і підвищують ризик виникнення інших, які негативно впливають на репродуктивну систему та організм в цілому. Саме тому багато жінок страждають проблемами з так званої жіночої частини.

Вплив на шлунково-кишковий тракт

Для багатьох людей їжа служить звільненням від негативних емоцій, незважаючи на те, що процес перероблення шлунком продуктів під час стресових ситуацій досить ускладнений. Стресори заважають поживним речовинам перетравлюватися в потрібному і правильному для організму режимі. Заїдання проблем в парі з порушеною роботою органів шлунково-кишкового тракту підвищує ризик виникнення ожиріння.

Вплив на імунітет

Негативні фактори, випробовувані людиною при стресах, впливають на імунну систему. Зменшена кількість лімфоцитів в крові, створена стресорами, знижує здатність організму до опору від небезпечних мікроорганізмів, в результаті чого і виникають хвороби.

Якщо ви регулярно відчуваєте стрес, то щоб уникнути перерахованих вище проблем рекомендуємо почати негайну боротьбу з ним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button