Людина

Нейробіологи визначили області мозку, які відповідають за алкоголізм

Нейробіологи визначили області мозку, які відповідальні за алкоголізм. Якщо придушити зв’язок між ними, людина зможе відмовитися від переїдання, спиртних напоїв і наркотиків.

Група вчених з Університету Північної Кароліни, розташованого в місті Чапел-Хілл, виявила в мозку ланцюги з нейронних клітин, що відповідають за пристрасть людини до спиртних напоїв. Ці ланцюги об’єднують дві області — розширену мигдалину і вентральну область покришки, що відповідають за реакцію на стрес і залежності. Таким чином, взаємодіючи, ці частини мозку роблять людину нервовою, якщо вона тривалий час не вживає алкоголь.

Нейрони, з яких складаються ланцюги, виробляють гормони під назвою котикотропин-рилізинг (CRF). Вони регулюють синтез інших гормонів і беруть участь у боротьбі зі стресом. У ході експериментів на мишах біологи довели, що пригнічення активності такої системи захищає людей від переїдання, а також наркотичної і алкогольної залежності.

Дослідники впевнені, що їх відкриття допоможе вченим розробити нові методи для боротьби з шкідливою звичкою. На сьогоднішній день фахівці мають намір продовжити роботу над своїм проектом, щоб здобути більше інформації про нейронні ланцюги, що об’єднують області мозку.

Кнопка «Наверх»
Закрыть