Головна / Людина / Нейробіологи визначили області мозку, які відповідають за алкоголізм

Нейробіологи визначили області мозку, які відповідають за алкоголізм

Нейробіологи визначили області мозку, які відповідальні за алкоголізм. Якщо придушити зв’язок між ними, людина зможе відмовитися від переїдання, спиртних напоїв і наркотиків.

Група вчених з Університету Північної Кароліни, розташованого в місті Чапел-Хілл, виявила в мозку ланцюги з нейронних клітин, що відповідають за пристрасть людини до спиртних напоїв. Ці ланцюги об’єднують дві області — розширену мигдалину і вентральну область покришки, що відповідають за реакцію на стрес і залежності. Таким чином, взаємодіючи, ці частини мозку роблять людину нервовою, якщо вона тривалий час не вживає алкоголь.

Нейрони, з яких складаються ланцюги, виробляють гормони під назвою котикотропин-рилізинг (CRF). Вони регулюють синтез інших гормонів і беруть участь у боротьбі зі стресом. У ході експериментів на мишах біологи довели, що пригнічення активності такої системи захищає людей від переїдання, а також наркотичної і алкогольної залежності.

Дослідники впевнені, що їх відкриття допоможе вченим розробити нові методи для боротьби з шкідливою звичкою. На сьогоднішній день фахівці мають намір продовжити роботу над своїм проектом, щоб здобути більше інформації про нейронні ланцюги, що об’єднують області мозку.