Здоров'я

Нейробіологи зрозуміли, чому порушення сну погіршує пам’ять

Дослідження підкреслює критичну важливість сну для здатності мозку обробляти та консолідувати спогади. Порушення сну не тільки погіршує здатність формувати нові спогади, але й впливає на здатність мозку зміцнювати спогади через механізм реактивації, особливо в гіпокампі – ключовій ділянці для зберігання пам’яті.

Фото автора cottonbro studio: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/6951522/

Виявлення того, що депривація сну призводила до зменшення амплітуди та потужності гострих хвильових імпульсів, незважаючи на те, що їхня частота залишалася незмінною або збільшувалася, свідчить про те, що якість, а не кількість цих мозкових сигналів, є життєво важливою для ефективної консолідації пам’яті. Нездатність реактивувати спогади під час втрати сну вказує на порушення нейронних процесів, які зазвичай дозволяють зміцнювати і реструктурувати спогади на основі досвіду.

Часткове відновлення цих процесів після відновлення сну також підкреслює, що, хоча деякі процеси пам’яті можна врятувати за допомогою відпочинку, повна цілісність функції пам’яті може не відновитися повністю після того, як вона була порушена внаслідок депривації сну. Це може мати глибокі наслідки для нашого розуміння хронічної депривації сну та її довгострокового впливу на когнітивне здоров’я і пам’ять.

Щобільше, це дослідження відкриває двері для потенційного маніпулювання цими процесами пам’яті, як для покращення пам’яті у випадках когнітивного зниження, так і для пом’якшення збереження травматичних спогадів при таких станах, як ПТСР. Нюанси цього дослідження можуть призвести до конкретних терапевтичних стратегій, спрямованих на ці механізми мозку для покращення результатів, пов’язаних з пам’яттю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button