Здоров'я

Веганська дієта сильно вплинула на метаболізм дітей

Особливо це стосується вітамінів D і A, а також холестерину і незамінних амінокислот. Всі ці показники у дітей, яких годували відповідно до веганського меню, виявилися значно нижче, ніж у малюків, які дотримувалися звичайної дієти.

вегани дієта
Image by congerdesign from Pixabay

 

Робота опублікована в журналі EMBO Molecular Medicine. Веганський напрямок стає все більш популярним в Європі та США, будучи пов’язаним з ідеями екологічності та етичності. Дослідження впливу такої дієти на дорослих вже були, а ось даних по дітях мало. Вчені з університетів Гельсінкі, Тампере (Фінляндія) та Інституту молекулярної системної біології (Швейцарія) провели дослідження, присвячене впливу веганської дієти на дітей.

У ньому брали участь 40 малюків, які відвідують дитячі садки в Гельсінкі (середній вік – 3,5 року). Вони народилися в сім’ях, які харчувалися відповідно до веганських, вегетаріанських і звичайних меню. Всі учасники-вегани дотримувалися такої дієти з народження і протягом 13-50 місяців після, а також знаходилися на грудному вигодовуванні матерів-веганів.

У дитячому садку вони отримували меню відповідно до своїх сімейних традицій. Повний раціон фахівці аналізували за допомогою анкет про харчування Діти були здорові й не мали хронічних захворювань.

В учасників дослідження брали аналізи крові, жовчних кислот і інші, щоб вивчити різні показники. Результати показали, що у всіх дітей-веганів спостерігався брак вітаміну А і граничний рівень вітаміну D. Помітно низькими виявилися і показники холестерину, ліпопротеїнів високої і низької щільності, незамінних амінокислот і докозагексаєнової кислоти – поліненасичені жирні кислоти класу Омега-3. Відомо, що вона відповідає за нормальний розвиток і довголіття.

Брак її може привести до багатьох патологій (особливо до проблем із зором) і меншої тривалості життя. У дітей-веганів відрізнявся і рівень первинного біосинтезу жовчних кислот, а також баланс фосфоліпідів. А ось рівень фолієвої кислоти у них виявився значно вищим, ніж у тих, хто харчувався відповідно до звичайного меню.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button