Поради

Непрохідність фалопієвих труб: симптоми та лікування

перевіряється спеціальною УЗД процедурою. Це процедура з низьким ризиком, яка проводиться в кабінеті УЗД та є ідеальним тестом для перевірки форми порожнини матки та прохідності маткових труб, а також може визначити тип лікування, який потрібний жінкам, які мають проблеми з вагітністю.

Безпліддя

Часто виникають труднощі з вагітністю, які можуть бути пов’язані з непрохідністю маткових труб, яка може бути викликана попередньою інфекцією маткових труб, спайками або станами, такими як ендометріоз.

Як проводиться дослідження прохідності маткових труб?

Воно починається зі звичайного УЗД (з використанням вагінального датчика) для оцінки стану матки, яєчників та тазу. Потім лікар уводить невелику трубку в матку. Трубка дуже маленька (близько 1 мм завширшки). Тому ми просимо пацієнтів прийняти протизапальну таблетку (наприклад, дві таблетки ібупрофену) за 1 годину до процедури. Якщо пацієнту було сказано не приймати протизапальні пігулки (наприклад, у нього алергія, шлунково-стравохідний рефлюкс або астма, яка реагує на цей тип ліків), він може приймати парацетамол.

Маленька трубка використовується для введення невеликої кількості фізіологічного розчину (стерильної води) у матку. Це дозволяє точно оцінити форму порожнини матки та наявність чогось, що виступає в порожнину (наприклад, поліп або міома). Заключною частиною процедури є спостереження за потоком фізіологічного розчину через фалопієві труби.

Коли можна проводити дослідження прохідності маткових труб?

На цей тест вас має направити ваш лікар. Процедура не буде виконуватися, коли у вас кровотеча або в другій половині вашого циклу, якщо є можливість, що ви можете бути вагітні. При записі на УЗД вас спитають про дату останньої менструації.

Що станеться, якщо труби фалопієві непрохідні?

Фалопієві труби переносять яйцеклітину (продуковану яєчником) в матку. Яйцеклітина може бути запліднена сперматозоїдом у фалопієвій трубі, після чого вона проходить у порожнину матки та імплантується у слизову оболонку матки, внаслідок чого настає вагітність. Якщо фалопієві труби заблоковані, навіть якщо і яйцеклітини, і сперматозоїди в нормі, природна вагітність є малоймовірною.

Зі швидким поліпшенням ЕКЗ більшість жінок з трубною безплідністю можуть мати сім’ю, яку вони бажають. Мікрохірургія труб для виправлення трубної безплідності технічно можлива, але зазвичай призводить до нижчих показників вагітності, ніж ЕКЗ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button