Поради

Як перевести дитину на суміш

Причин, за якими доведеться відмовитися від грудного вигодовування, не так і багато: непереносимість лактози малюком, важкі хронічні захворювання у матері, інфекції, хвороби, пов’язані з обміном речовин в організмі дитини, прийом певних лікарських препаратів і т. д. Всі ми знаємо, наскільки корисне для імунітету дитини мамине грудне молоко, тому всіма силами необхідно постаратися продовжувати природне вигодовування. Але якщо це не виходить, тоді перевести дитину на суміш можна наступним чином.

06-12-14-foto-cikavosti550x407-1

Оскільки поширена причина переходу на суміш – страх матері, що малюк не наїдається грудним молоком, то її варто виключити. Для цього є маса способів, які підкаже педіатр (зважування після годування, кількість використаних підгузників в день, стілець, поведінку дитини та інше). Перш ніж повністю відучити малюка від грудей, намагайтеся перепробувати всі засоби: чаї, часті прикладання, спеціальні настої для збільшення лактації.

Якщо все це не допомогло, то спробуйте догодовувати малюка потроху прикормом, при цьому продовжуючи прикладати до грудей. Іноді бувають кризові моменти в лактації, які можуть незабаром пройти, але дитина вже не захоче взяти грудей, оскільки з пляшки їсти йому простіше.

[ads2] Щоб перевести дитину на суміш, потрібно для початку її вибрати. Як це зробити? Їх просто величезна кількість, як і реклами кожної з них. Звичайно, допомогти підібрати відповідну суміш з урахуванням віку, ваги та індивідуальних особливостей дитини допоможе педіатр. Але і батьки мають трохи розбиратися в сумішах, щоб у разі чого зуміти замінити одну на іншу.

Читайте також: Дитяче харчування до року: молочна суміш

Для дітей до 6 місяців розроблені спеціальні суміші, найбільш наближені за складом до материнського молока. Замінити їх на більш дешеві аналоги не рекомендується, оскільки до їх складу входять спеціальні біодобавки і компоненти, що впливають на нормальне формування імунної системи, процесу травлення, мозку і зорового аналізатора.

З 6 місяців складу сумішей стає більш насиченою за складом і, відповідно, має більше енергетичної цінності. Відрізнити її можна за характерним позначеннями: для найбільш маленьких на упаковці вказана цифра 1, з півроку вказана цифра 2, а з року 3. Є й універсальні суміші, на яких зазначено 0-12 місяців. Такі підійдуть з перших днів життя, різниця буде лише в дозуванні.

Переводити дитину треба поступово, докармлюючи її після годування груддю. Багато діток вкрай важко сприймають відмову від грудей в перші дні. Але не варто впадати у відчай! Зовсім скоро малюк зрозуміє, що суміш не така вже погана, а їсти її набагато простіше, ніж смоктати мамині груди.

Спочатку спробуйте капнути кілька крапель йому на губи, поводити соскою по губах. Малюк почне інтуїтивно тягнутися за пляшкою. Що важливо для мами, так це стежити за реакцією дитини на суміш. По-перше, можуть проявитися алергічні прояви (висип, розлад стільця, коліки), а, по-друге, дитина може взагалі не їсти суміш. У будь-якому з цих випадків спробуйте поміняти виробника.

Багато молодих мам дуже боятися переводити дитину на суміш. Але раз вже ситуація так склалася, що ви не можете по-іншому, подивіться на все з позитивного боку: вам більше не доведеться зціджувати, стежити за лактацією, а у малюка рідше будуть виникати коліки, адже немає прихильності до продуктів, які їла мама.

Відео по темі: як перевести малюка на суміш


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button