Відео

Невідому раніше структуру імунітету зняли на відео

Біологи з Квінслендського університету (Австралія), скориставшись методом гратчастої світлової мікроскопії, виявили структуру на поверхні макрофагів, яка сприяє виявленню токсичних часток. Робота опублікована в журналі Journal of Cell Biology.

Макрофаги — лейкоцити тварин, у тому числі людини, чия мета — захоплення і перетравлювання клітинних тіл, мікробів і інших чужорідних або небезпечних для організму частинок. Решітчаста світлова мікроскопія — модифікована версія флуоресцентної мікроскопії — дозволила розгледіти їх у високому дозволі. При такій якості вчені помітили над клітинами невідомі структури, які назвали тентоподібними воланами (tent-pole ruffles).

Мета воланів — допомагати макрофагам у виловлюванні небезпечних речовин. Для цього вони розтягують мембрану, яка нагадує собою тент, і ловлять у неї частинки: процес називають макропиноцитозом — або рофеоцитозом.

Досліджуючи інші типи клітин, фахівці виявили, що макропиноцитоз характерний не тільки для імунної системи, але і для ракових клітин. Таким чином, ракові клітини виловлюють і поглинають поживні речовини, необхідні їм для виживання. Подальше вивчення тентоподібних воланів і процесу макропиноцитоза допоможе пояснити, як ці оборки утворюються. Якщо вчені навчаться контролювати їх роботу, з’явиться можливість боротися з раком, позбавляючи шкідливі клітини здібності годуватися.

Неизвестную ранее структуру иммунитета засняли на видео
Процес утворення тентоподібних воланів / ©Journal of Cell Biology

Один з авторів дослідження Адам Уолл (Adam Wall) поділився враженнями:

«Неймовірно захоплююче спостерігати за поведінкою клітин на безпрецедентних рівнях дозволу. Це наукове досягнення, зроблене на межі сьогоднішнього розвитку мікроскопії, показує, скільки ми ще не знаємо про клітини і про те, як вони функціонують».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button