Фото

Загадкова космічна хмара-бумеранг

Маловідома туманність IRAS 05437 + 2502 на зображенні космічного телескопа «Хаббл» сяє серед навколишніх зірок над темними пиловими хмарами.

Вона розташована в сузір’ї Тільця, недалеко від центральної площини нашої галактики Чумацький Шлях, і яка видається невеликою і досить ізольованою областю зореутворення, яка відрізняється незвичайною формою, що нагадує бумеранг.

На відміну від багатьох наукових цілей «Хаббла», цей об’єкт не був детально вивчений. Можна припустити, що газ придбав таку форму впливу сильного ультрафіолетового випромінювання яскравих молодих зірок. Але, за іншою версією, її історія може бути більш драматичною.

Спостережувана дуга з загостреними краями може бути результатом взаємодії високошвидкісної молодої зірки з хмарою газу і пилу. Така зірка могла бути викинута з віддаленого молодого кластера, де вона народилася, і подорожувати через туманність зі швидкістю 200 000 кілометрів в годину або вище.

Ця тьмяна хмара була вперше виявлена в 1983 році інфрачервоною орбітальною обсерваторією IRAS, першим космічним телескопом, що дозволяє досліджувати все небо в інфрачервоному світлі. Нове зображення було отримано «Хабблом» за допомогою ширококутної камери і створено зі знімків, зроблених через фільтри жовтого та ближнього інфрачервоного діапазону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button