Наука

Всередині “Титаніка” досі можуть бути останки людей (фото)

Відтоді як уламки легендарного “Титаніка” були знайдені на дні океану, люди здійснили безліч занурень до корабля, проте ніхто не зміг виявити людські останки. Багато експертів вважають, що всередині самого корабля ще можна знайти людські тіла, і можливо, майбутня місія з вилучення телеграфу Marconi зможе підтвердити цю теорію.

Institute for Exploration and Center for Archaeological Oceanography/University of Rhode Island / NOAA Office of Ocean Exploration via AP «Титанік» зберігає в собі безліч таємниць, а всередині його кают зберігаються надзвичайно цінні артефакти. Однак корабель є меморіальним об’єктом, тому досі розкривати його корпус було заборонено.

Компанія RMS Titanic збирається витягти телеграф за допомогою спеціального безпілотного підводного апарату, який прослизне через люк зверху і зможе самостійно розкрити сильно проржавілий матеріал на палубі корабля.

У травні 2020 року суд Вірджинії в США дозволив компанії RMS Titanic провести розтин корпусу корабля. Однак компанія досі не приступила до дій, оскільки адвокати уряду США вирішили підняти це питання повторно для блокування запланованої експедиції.  Проблема полягає в тому, що, на думку Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), навколо кабіни, в якій знаходиться телеграф, можуть знаходитися людські останки.

Суперечка про те, як слід шанувати жертв «Титаніка» і чи слід дозволити експедиції «увійти» всередину корабля вже йде досить давно. Одні експерти вважають (в тому числі урядові органи і вчені), що розтин корпусу «внесе свій внесок у спадщину, залишену жахливою втратою». Проте інші фахівці впевнені, що ця експедиція може порушити Федеральний закон і пакт з Великобританією, що визнає затонуле судно меморіальним об’єктом з «артефактами, які не повинні бути потривожені».

 

Institute for Exploration, Center for Archaeological Oceanography/University of Rhode Island/NOAA Office of Ocean Exploration

Цікаво те, що проблема, яка не дає компанії провести експедицію, а саме наявність останків, може і зовсім «не існувати». Як повідомляє, океанограф Девід Галло, останки людей могли зникнути ще десятиліття тому. Морські істоти, швидше за все, з’їли плоть, а кістки могли вже розчинитися через склад морської води.

Тим не менш, багато вчених наводять як приклад китові кістки, які часто можна виявити на таких глибинах, або людські останки з літака Air France, який впав в Атлантичний океан в 2009 році. А також останки восьми моряків, які були знайдені на підводному човні Конфедеративних Штатів Америки H. L. Hunley, що затонув в 1864 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button