Наука

Таємничі антарктичні частинки ввели вчених в ступор

Ряд “неможливих” частинок був виявлений під час вивчення фізичних властивостей шостого континенту за допомогою Антарктичного імпульсного перехідного антенного експерименту (ANITA), повідомляє портал livescience.com. Згідно з думкою дослідників, які вперше виявили таємничі частинки, відкриття нових видів нейтрино над Антарктидою може викликати смерть загальноприйнятої фізичної парадигми, яка вже і без того тріщить по швах. Так чому ж нові види нейтрино можуть оголосити кінець сучасної фізики?

Нейтрино в Антарктиді

Нейтрино — найбільш легкі частки, про які ми тільки знаємо; їх важко виявити і у них майже немає будь-якої маси. Ці найдрібніші частинки постійно проходять через нашу планету і іноді стикаються з протонами, нейтронами і електронами, які складають наші тіла і все, що їх оточує.

Виявлені ще в 2018 році частинки нейтрино в похованій в антарктичні льоди обсерваторії IceCube, не відповідають своїй очікуваній поведінці ні в одній стандартній моделі частинок. Незважаючи на те, що частинки є дуже схожими на надвисокі нейтрино, від них їх відрізняє ряд дивацтв. Так, надвисокі нейтрино не здатні проходити крізь Землю, що наводить на думку про те, що в холодне антарктичне небо спрямовується потік ще невивченої раніше речовини.

Відомо, що багато нейтрино, які прийшли до нас з далекого космосу, які виникають у результаті взаємодії космічних променів з мікрохвильовим фоном — слабким післясвітінням, що залишилися після Великого Вибуху. Результатом такої взаємодії стає запуск високоенергетичних частинок, які можуть помітити вже згадані вище ANITA і IceCube. Нові види нейтрино, що вказують на існування надвисокої енергії, можуть відбуватися з так званих нейтринних гармат або космічних прискорювачів. Згідно з думкою фахівців, подібними об’єктами можуть бути блазари, активні ядра галактик або ж гамма-сплески і нейтронні зірки. Доказом цього стало відкриття в 2018 році блазара, що випускає потоки високоенергетичного нейтрино в центрі далекої галактики.

Таинственные антарктические частицы ввели ученых в ступор

Виявлений блазар в центрі далекої галактики здатний випускати потоки нейтрино, помітні на Землі

Щоб там не було, АNITA уловлює тільки найбільш екстремальні високоенергетичні нейтрино, і, якби частинки, які летять вгору, виходили від космічних прискорювачів нейтрино зі стандартної фізичної моделі, то, швидше за все, вони змогли б бути легко виявленими детекторами більш низької енергії IceCube. Однак цього поки не сталося. Найбільш логічним поясненням в даному випадку може стати те, що сучасні потужності ANITA і IceCube не дозволяють нам зазирнути далі і побачити те, чим насправді є виявлені в Антарктиді частинки. Вчені сподіваються, що створення нейтринних детекторів нового покоління може допомогти нам розгадати цю загадку, яка, можливо, безпосередньо пов’язана з темною матерією або її різновидами. У будь-якому випадку, будь-яке з представлених в майбутньому пояснень загрожує стати по-справжньому революційним для сучасної науки.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button