Всесвіт

New Horizons отримав перші фотографії карликової планети Ультіма Туле

Міжпланетний зонд New Horizons отримав перші фотографії карликової планети Ультіма Туле, вивчення якої допоможе вченим зрозуміти, як виник Плутон і інші світи поясу Койпера. Ці знімки були опубліковані на сайті НАСА.

“Ця частина небосхилу містить в собі величезну кількість яскравих зірок, що зробило пошуки карликової планети вкрай важким завданням. По суті, ми шукали дуже тьмяну голку в стозі дуже яскравого сіна. Поки Ультіма Туле залишається лише тьмяною точкою, але вона стане більш помітною у міру зближення зонда з карликовою планетою”, — заявив Хел Уівер (Hal Weaver), один з керівників місії New Horizons.

Зонд New Horizons зараз пройшов приблизно три чверті шляху до своєї наступної мети, карликової планети Ультіма Туле (2014 MU69), чиєю орбіти він досягне на початку наступного року. Зараз він знаходиться на відстані 160 мільйонів кілометрів від “предтечі Плутона”, що приблизно дорівнює відстані між Землею і Сонцем.

Спостереження за “тінню” 2014 MU69, які вчені НАСА проводили минулого літа, показали, що це небесне тіло являє собою подвійну планету, пару з відносно великих астероїдів. Кожен з них має діаметр приблизно в 15-20 кілометрів, що робить їх аналогами Деймоса і Фобоса, супутників Марса.

Кожен день зонд пролітає приблизно 1,1 мільйона кілометрів, періодично прокидаючись і отримуючи нові фотографії відносно близьких койперовських об’єктів та інших небесних тіл, а також спостерігаючи за змінами у складі та властивостях навколишнього його матерії.

Вивчаючи подібні фотографії, Уівер і його колеги тиждень тому виявили, що камері LORRI вдалося отримати перші в історії знімки Ультіма Туле. Вони відразу ж увійшли в історію, побивши рекорд знаменитої фотографії нашої планети, “блідою блакитний точки”, відображеної зондом “Вояджер-1” з відстані в 6,05 мільярда кілометрів від Землі.

Як зазначає Уівер, наукова команда New Horizons не очікувала, що зонд “побачить” карликову планету з такої великої відстані, враховуючи велику кількість яскравих зірок в полі зору зонда. Тим не менш, як показують паралельні спостереження за допомогою “Хаббла”, камера LORRI успішно вирішила це завдання, виявивши Ультіма Туле там, де вона і повинна знаходитися.

Несподівано раннє виявлення карликової планети, як сподіваються вчені, допоможе пілотам місії краще підготуватися до зближення з 2014 MU69 і поміняти програму ведення спостережень, якщо нові фотографії Ультіма розкриють цікаві деталі її рельєфу, подібні “серця” Плутона.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments