Всесвіт

Подивіться на чудову спіральну галактику через об’єктив Hubble

Європейське космічне агентство (ЄКА) опублікувало знімки спіральної галактики M99, яка знаходиться приблизно в 42 млн світлових років від Землі в сузір’ї Волосся Вероніки. Знімки отримані з космічного телескопа ЄКА / НАСА Hubble.

M99 була зафіксована ширококутною камерою wfc3 космічного телескопа Hubble. У цього пристрою два канали: один для ультрафіолетового і видимого світла (UVIS), а інший — для ближнього інфрачервоного (NIR).

Фото: ESA / Hubble & NASA, M. Kasliwal, J. Lee and the PHANGS-HST Team

M99 – належить до спіральних галактик з впорядкованою структурою (grand-design galaxy). У таких галактик можна побачити два добре окреслених виступаючих спіральних рукава. Протилежність їм складають флокулентні галактики, у яких чітко видно тільки окремі частини рукавів.

Як відзначають в ЄКА, Hubble зафіксував M99 в двох вимірах, щоб дослідники могли вивчити різні астрономічні явища.

Перша серія спостережень була спрямована на вивчення відмінностей між двома різними видами космічних вибухів: нові і наднові. Нові зірки, викликані взаємодією білих карликів і більших зірок у подвійних системах, як правило, набагато тьмяніші, ніж наднові, які представляють собою потужний вибух вмираючої зірки. Однак, як відзначають, в агентстві бувають астрономічні події, які стирають межу яскравості між новими і надновими. Одну з таких подій і досліджував телескоп в M99.

Друге дослідження було частиною масштабного проєкту, що вивчає зв’язки між молодими зірками та хмарами холодного газу, з яких вони утворюються. Вчені вважають, що дані “Хаббла” спільно зі спостереженнями телескопа ALMA в Чилі дозволять краще зрозуміти процеси утворення нових зірок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button