Всесвіт

Нейромережа виявила на Місяці 6 000 нових кратерів

У новому дослідженні фахівці використовували нейромережу, яка зуміла виявити на Місяці шість тисяч раніше невідомих кратерів.

NASA

Поверхня Місяця, поцяткована сотнями тисяч кратерів, утвореними в основному в результаті падіння метеоритів. Це пов’язано з декількома факторами. По-перше, у Місяця немає атмосфери — ніщо не перегороджує шлях таким об’єктам, а по-друге, на природному супутнику Землі немає погоди — і сліди, залишені впалими на його поверхню об’єктами, не “розгладжуються” за допомогою ерозії.

У цьому місяці, як передає The Verge, астрономи за допомогою штучного інтелекту — виявили на Місяці шість тисяч раніше невідомих кратерів. З урахуванням загальної кількості кратерів це не так вже й багато, проте відкриття має інший важливий аспект. Воно демонструє, що машинне навчання може допомогти автоматизувати трудомісткі задачі; таким чином, чим менше часу астрономи будуть проводити, переглядаючи зображення Місяця і відзначаючи кратери вручну, тим більше у них буде часу на більш важливі і складні завдання.

ArXiv
Синім позначені кратери, виявлені людьми і помічені нейромережею. Червоним — кратери, знайдені додатково нейромережею

Відкриття 6 000 нових кратерів було зроблено за допомогою нейронної мережі розробниками з Канади і США. Як пояснили автори роботи, вони натренували нейромережу на базі даних, що містить зображення кратерів (дозволом 256 на 256 пікселів) на 2/3 поверхні Місяця, які в минулому були виявлені людьми. Потім їй надали для вивчення нову, незнайому ділянку Місяця: відзначається, що нейромережа картографувала територію на диво точно, в найдрібніших подробицях і виявила 92% вже раніше відомих кратерів, а також шість тисяч невідомих.

Препринт статті, присвячений дослідженням, доступний на сайті ArXiv.org.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments