Всесвіт

NASA підрахує запаси води на Місяці

Фахівці агентства NASA проведуть пошук води на Місяці. Вчені збираються дізнатися, де розташована рідина і яким чином вона «рухається» по супутнику Землі.

Для проведення такої операції будуть використані спеціальні датчики під назвою лідари. Досвід застосування таких приладів у NASA вже є. Датчики дозволять просканувати поверхню Місяця за допомогою відправки лазерного світла і отримання на зворотному шляху точної топографії об’єкта. При цьому вчені будуть посилати лазер з різною довжиною хвиль.

Відбитий лазер візьме на себе спектрометр, який надасть дані і покаже наявність або відсутність води. Зрозуміти, що це вода фахівці зможуть завдяки використанню певного спектру хвиль. Чим вищий рівень води буде відносно вертикального напрямку лазерного променя, тим глибше джерело.

Лазер буде відбивати світло від поверхні місяця, а спектрометр — аналізувати відобиту довжину хвилі. Це допоможе визначити присутність води та інших речовин на поверхні супутника. Як і всі хімікати, вода поглинає світло на певних довжинах хвиль інфрачервоного діапазону. Ретельно налаштувавши детектори приладу на ці довжини хвиль — в цьому випадку 1,6 і 3,0 мкм — вчені зможуть виявити і проаналізувати рівень води у вертикальному напрямку лазера. Чим більше води по шляху світла, тим глибше лінії поглинання.

Варто відзначити, що завдяки технології вчені зможуть вивчати навіть темну сторону супутника, оскільки прилади не будуть залежати від сонячного світла і освітлення поверхні. Таким чином, отримувати дані можна буде постійно.

Кнопка «Наверх»