Технології

Нейромережу навчили керувати атомною станцією. Це знизить вартість енергії

Дослідники створили штучний інтелект, який виявляє проблеми в роботі атомної електростанції на ранній стадії.

Дослідники з Аргоннської національної лабораторії США розробили “цифровий двійник” вдосконаленого ядерного реактора. На основі моделі вони навчають нейромережу збирати дані, діагностувати проблеми і давати рекомендації операторам станції.

За повідомленнями дослідників, нині нейромережа може в режимі реального часу діагностувати і контролювати роботу основних компонентів атомної електростанції. Зараз дослідники навчають ШІ давати рекомендації обслуговуючому персоналу.

Дослідники відзначають, що хоча система побудована на основі даних роботи конструктивно нових сучасних ядерних реакторів, вона може бути легко адаптована для роботи будь-якої атомної електростанції.

Атомні електростанції виробляють велику кількість електроенергії, не забруднюючи планету. Але такі станції вимагають великих витрат. Перш за все тому, що вони вимагають постійного контролю і обслуговування для забезпечення постійного потоку енергії і безпеки експлуатації.

Звичайна АЕС охоплює сотні або навіть тисячі датчиків, контролюючих роботу системи. Робота з перевірки кожного датчика, а також продуктивності компонентів системи, таких як клапани, насоси, теплообмінники, зараз покладається на персонал, який ходить по цеху. Цю роботу може замінити нейромережа, вважають вчені.

Витрати на експлуатацію та технічне обслуговування дуже важливі для ядерних блоків, які нині вимагають великої кількості бригад і великого технічного обслуговування. Ми вважаємо, що автономна робота може допомогти підвищити їх прибутковість, а також принести користь при розгортанні передових концепцій реакторів. Роберто Пончіролі, головний інженер-ядерник Аргоннської національної лабораторії


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button