Технології

Інженери зібрали універсальних роботів з м’яких блоків, що трансформуються (відео)

Роботизовані елементи змінюють форму в залежності від виконуваної завдання.

Дослідники з Дортмундського університету розробили м’які роботизовані блоки для складання складних пристроїв. Компоненти, що працюють разом, можуть піднімати і утримувати вагу, котитися, ходити і захоплювати різні об’єкти.

Блоки мають скелет у формі зірки. Вони виготовлені за допомогою 3D-друку з матеріалу, що поєднує в собі властивості пластика і гуми. Форма і розмір пристрою змінюється за допомогою механічних м’язів — пружин зі сплавів, які деформуються при електричному нагріванні. Модулі кріпляться один до одного за допомогою магнітів, закріплених по кутах.

Гнучкі самозбірні модульні роботи. Відео: Luyang Zhao et al., IEEE Robotics and Automation Letters

У своєму дослідженні інженери продемонстрували різні конструкції, які можуть створювати модулі. Наприклад, вони зібрали рухомий пристрій для транспортування вантажів у вигляді куполоподібного намету, що котиться як колесо, чотириногої тварини, що нагадує собаку, і навіть роботизовану руку.

Модульні компоненти можуть збиратися в складні структури самостійно. Комп’ютер відстежує місце розташування кожного з них за допомогою камери і активує окремі блоки, щоб змусити їх рухатися в потрібному напрямку і з’єднуватися один з одним.

Є мурахи, які спільно будують мости через прірви на своєму шляху або збираються в водонепроникні плоти в разі потреби. Ми вирішили створити роботизовані блоки, які, як і мурахи, можуть з’єднуватися різними способами для виконання різних функцій, – говорить Луян Чжао, співавтор дослідження

Інженери вважають, що багатофункціональні модульні конструкції можна буде використовувати для виконання рятувальних робіт. Наприклад, блоки можна буде скинути з дрона, щоб вони виконували пошук постраждалих і, збираючись, формували захисні конструкції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button