Людина

«Незвичні» види головного болю, на які варто звернути увагу

Тема головного болю багатогранна. Інколи причини болю ну дуже незвичні не перший погляд. Про «незвичні» види головного болю розповів   лікар-невролог   Анатолій Німчук  у Facebook.

By diego_cervo

Біль фізичних зусиль. Є первинним головним болем, тобто не пов’язаним з іншими причинами чи іншими хворобами. Раніше біль мав назву «головний біль, пов’язаний з виснаженням», та навіть головний біль штангістів, проте в сучасній класифікації назву дещо змінили.

Основною його рисою є початок під час або після істотних фізичних навантажень. Біль носить пульсуючий характер різної інтенсивності, часто двобічний та інколи через нього такі пацієнти навіть змушені покинути заняття спортом. Він триває не більше 48 годин, проте зазвичай значно менше.

“Вважається, що механізм його виникнення полягає у розтягуванні судин головного мозку, спричинене фізичним перевантаженням, через що спрацьовують больові рецептори в стінці судин, які є чутливими до цього”, –  зауважує Німчук.

Біль, пов’язаний з сексуальною активністю. Досить інтимна тема й   більшість пацієнтів не наважуються звертатись через це до лікаря, що звісно впливає на їх інтимне життя. На додаток, цей біль не скільки турбує, скільки лякає пацієнтів раптовим посиленням під час оргазму.

“Раніше його поділяли на перед оргазмічний та оргазмічний головний біль, проте зараз розглядається єдиним цілим. Починається на стадії збудження та досягає піку в момент оргазму. Трапляється в середньому удвічі частіше у чоловіків, ніж у жінок”, — пояснює лікар.

Медик звертає увагу, що  дуже часто біль розташовується саме в потилиці. Після оргазму біль починає вщухати, проте може тривати до 72 годин. Механізм виникнення не зовсім вивчений, проте існують досить дієві ліки, які допомагають уникати болю.

“Загалом таким пацієнтам я обов’язково раджу звернутись до лікаря для огляду та можливого обстеження, особливо якщо такий біль виник вперше в житті. Адже під маскою вищезгаданих болів можуть приховуватись дуже серйозні захворювання й вкрай важливо їх не пропустити”, — говорить Анатолій Німчук.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button