Аналітика

Німці починають вважати себе жертвами нацистів

The Times звернула увагу на нову тенденцію в німецькій історіографії: молоде покоління дослідників зайнялося “вивченням організованих союзниками репресій, епідемії самогубств серед німців і супроводжуючого перемоги над нацистами вимушеного переселення 14 млн німців”. Таким чином, акцент зміщується на “страждання простих німців”, йдеться в статті.

03-05-15-foto-600x338-1 (2)

Опитування, проведене німецьким Forsa Institute, зафіксувало відповідне зрушення у ставленні німців до закінчення Другої світової війни: у більшості німців воно тепер асоціюється із звільненням, а поразкою його сьогодні вважають лише 9%, тоді як в 2005 році друге трактування підтримували 34% громадян Німеччини.

За словами Флоріана Х’юбера, автора книги “Дитя моє, пообіцяй мені, що застрелишься” (Child, Promise Me You Will Shoot Yourself), яка присвячена хвилі самогубств, що прокотилася по Німеччині після капітуляції, ідея, що прості німці теж були жертвами, все ще залишається ризикованою: “Нам треба думати про себе як про лиходіїв, а пропонувати щось інше – це привід для скандалу”.

Джерело: The Times


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button