АналітикаІнтернет

Звіт: влада використовує пандемію для придушення інакомислення в інтернеті

Уряди всього світу використовують пандемію як виправдання для розширення стеження і придушення інакомислення в інтернеті, що призводить до 10-ого поспіль щорічного зниження свободи в інтернеті. Про це йдеться в доповіді організації з нагляду за дотриманням прав людини, повідомляє AFP.

У звіті організації Freedom House, яка розташована у Вашингтоні, стверджується, що влада в десятках країн посилається на спалах COVID-19, «щоб виправдати розширення можливостей спостереження і розгортання нових технологій, які колись вважалися занадто нав’язливими». Згідно зі звітом, це веде до посилення цензури інакомислення і розширенню технологічних систем соціального контролю.

«Пандемія підсилює залежність суспільства від цифрових технологій в той час, коли інтернет стає все менш і менш вільним», – заявив Майкл Абрамовіц, президент некомерційної групи. «Без належних гарантій конфіденційності та верховенства закону ці технології можна легко використовувати для політичних репресій».

Індекс інтернету Freedom House, що базується на оцінці, присвоєної 65 країнам за 100-бальною шкалою, показує зниження свободи в мережі 10-й рік поспіль. Шкала заснована на 21 індикаторах, які стосуються обмежень доступу, доступності контенту і порушень прав користувачів.

Згідно зі звітом, Китай шостий рік поспіль займає найгірше місце серед країн. У документі стверджується, що китайська влада «об’єднала низько- і високотехнологічні інструменти не тільки для боротьби зі спалахом коронавірусу, але і для утримання користувачів інтернету від обміну інформацією з незалежних джерел і заперечування офіційної версії».

У звіті говориться, що це демонструє зростаючу тенденцію до «цифрового авторитаризму» в китайському стилі в усьому світі і «розкол» інтернету, оскільки кожна держава вводить свої власні правила.

Сполучені Штати залишилися поміж тих країн, які були визнані вільними, але їх оцінка знизилася у світлі посилення спостереження з боку правоохоронних органів за протестними рухами, нових указів про правила в соціальних мережах, дезінформації, розповсюджуваної президентом Трампом і заходів з заборони додатків TikTok і WeChat, які належать Китаю.

Заборона додатків була описана як «довільна і непропорційна відповідь на реальні ризики», які виходять від цих сервісів.

Україна ж навпаки, покращила свій рейтинг за останній рік на 5 пунктів, отримавши 61 пункт свободи інтернету.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button