Аналітика

“Amazon впливає на рівень інфляції у всьому світі”

Інтернет і великі IT-корпорації чинять вплив на темпи інфляції в світі, вважають фінансові аналітики. Такі компанії, як Amazon, настільки знижують вартість постачання і дистрибуції товару, що це надає дефляційний вплив на макрорівні.

Новий економічний процес вже назвали «амазонофікацією інфляції». Аналітик японського фінансового холдингу Nomura Білал Хафіз вважає, що Amazon та інші ІТ-гіганти безпосередньо впливають на курс американського долара. В останні десятиліття індекс інфляції в США стабільно падав: у 70-ті він становив 7,1%, в 90-е — 3%, а в 2010-е — вже 1,7%.

Головною причиною цього явища стала глобалізація, яка призвела до зниження витрат на виробництво і обслуговування. Тільки в одному Китаї за останні роки з’явилися сотні мільйонів нових робочих, що призвело до стримування зарплатної інфляції. Однак за останнє десятиліття «амазонофікація» призвела до ще більш рекордного зниження вартості постачання і дистрибуції, а ефект почав позначатися вже на макрорівні.

«Якщо глобалізація була головним мемом початку 2000-х, то зараз настало десятиліття „амазонофікації“ у сфері комерції. Унікальна модель дистрибуції і постійне розширення асортименту товарів можуть надати дефляційний вплив на ціни в усьому світі», — цитує Хафіза Business Insider.

PitchBook

За даними Reuters, до кінця липня Amazon згадувалася в 10% всіх підсумкових фінансових звітах про виручку в другому кварталі. І ці згадки зачіпали не тільки бізнес, пов’язаний з технологіями і електронною комерцією. Аналітична фірма PitchBook склала інфографіку всіх підприємств Amazon, в число яких входять сервіси квитків, доставки їжі, прослуховування музики, примірки і купівлі одягу.

Нещодавно теорією стримування інфляції за рахунок настання нових технологічних компаній і поділився експерт з економіки інвестиційного банку HSBC Джеймс Померой. Згідно з його гіпотезою, інтернет дозволив споживачам вільніше вибирати товари і порівнювати ціни. Це призводить до заміни більш дорогих товарів більш дешевими. Так, покупцеві простіше придбати необмежену підписку на Spotify за ?10, ніж кожен місяць купувати один CD-диск за ?20. «Ефект Spotify» змушує магазини знижувати ціни.

На стримування інфляції впливає і розквіт економіки спільного споживання, в якій люди працюють за принципом самозайнятості. Сервіси Uber і Deliveroo не дають найнятим працівникам механізми для підвищення погодинної оплати, які є у штатних співробітників.

На думку експертів найбільшого данської пенсійного фонду PFA, технології винищили інфляцію. Процентні ставки залишатимуться низькими, а ціни активів ростуть, і все це завдяки розвитку технологій.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button