Здоров'я

Вчені встановили, що багатожонство небезпечно для здоров’я чоловіків

В ОАЕ вчений Амін Даулах встановив, що чоловіки, які мають полігамний шлюб, більш схильні до проблем із серцем, ніж ті, хто віддає перевагу моногамним відносинам.

02-05-15-foto-600x337-1

Дослідник встановив, що у випадку з полігамними шлюбами ризик звуження коронарних судин у чоловіків приблизно в чотири рази вищий, ніж у чоловіків, одружених на єдиній жінці. Свої спостереження дослідник озвучив на Азіатському конгресі кардіологів.

Даулах вважає, що проблеми з серцем у випадку з полігамією можуть бути викликані підвищеним рівнем стресу, адже на плечі чоловіків лягає додаткова фінансове та психологічне навантаження, передає Naked Science.

Були обстежені 687 представників чоловічої статі – вони перевірялися в медичних установах Саудівської Аравії і Об’єднаних Арабських Еміратів. Середній вік тих, хто взяв участь в експерименті склав 59 років. Велика частина цих чоловіків (68%) були одружені лише на одній жінці. З’ясувалося, що ті з них, хто перебував у полігамних шлюбах, мали в 4,6 рази більші шанси на звуження коронарних артерій. Також у цьому випадку ризик множинного звуження артерій збільшувався в 2,6 рази.

Читайте також: 

Раніше інші вчені пов’язали виникнення моногамних шлюбів у людей з еволюцією нюху. На їхню думку, на певному етапі людський ніс став несприйнятливим до статевих феромонів інших людей. Таким чином, стало можливим життя в рамках дуже великих колективів.

Коран наказує, щоб чоловік приділяла рівну увагу всім своїм дружинам. Тому полігамія збільшує навантаження на главу сім’ї. Сам Амін Даулах, втім, рекомендує утриматися від поспішних висновків і вказує на можливі приховані фактори. У майбутньому вчений також хоче простежити аналогічні ризики на прикладі з жіночою статтю.

Натхнення: http://gigamir.net/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments