Наука

Низький рівень лімфоцитів у крові вказує на підвищений ризик смерті

Вчені з Данії встановили зв’язок низького рівня лімфоцитів в крові людини з підвищеним ризиком передчасної смерті. В експерименті взяли участь понад 108 тисяч добровольців.

Вчені встановили, що лімфопенія, яка полягає в низькому рівні лімфоцитів в крові, підвищує ризик передчасної смерті людини. Експерти протягом двох років досліджували більше 108 тисяч добровольців віком від 20 до 100 років. Вони встановили, що знижена кількість лімфоцитів у крові на 1,6 рази збільшує ризик смерті з будь-якої причини в 1,5-2,8 рази підвищує ймовірність померти від раку і серцево-судинних захворювань. За час дослідження померли 10 372 учасників експерименту. Доктор Стіг Боженс, який є співавтором наукової роботи, розповів, що дослідження встановило високий ризик смерті добровольців з лімфопенією від будь-якої причини, пов’язаної із захворюванням або з віком.

Вчені заявляють, що лімфопенія може мати зв’язок зі зниженою імунною здатністю організму боротися з недугами. До цього дослідження пацієнти, у яких в аналізах крові виявлялося низька кількість лейкоцитів, не спрямовувалися на подальші обстеження.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button