Наука

Нобелівські лауреати підписали відкритий лист проти російського вторнення в Україну

Сто шістдесят три Нобелівських лауреата виступили проти ведення військових дій і закликали уряд Росії «вивести свої війська з України».

Вчені вважають, що Росія “грубо порушує Статут ООН, який свідчить, що “всі члени ООН повинні утримуватися в міжнародних відносинах від загроз або використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави”.

Росія ігнорує Будапештський меморандум 1994 року, який зобов’язав її та інші країни поважати суверенітет, незалежність та існуючі кордони України»,пишуть Нобелівські лауреати у своєму відкритому листі.

На думку вчених, побоювання російського уряду з приводу безпеки країни “можна було задовольнити в рамках Статуту ООН, Гельсінського акту 1975 року і Паризької хартії 1990 року». Вони вважають, що “війна” — не вихід з положення.

Крім цього, Лауреати пишуть, що таке рішення «стане перешкодою» для економічного розвитку Росії і створить труднощі для її населення. А санкції накладуть обмеження на свободу пересування “талановитих і працьовитих росіян” в інші держави. “Навіщо зараз будувати стіну між Росією і світом?”– задаються питанням вчені.

Автори звернення засудили “військові дії і заперечення президентом Путіним самої легітимності існування України”. Свою промову вчені роблять словами: “Нехай прийде мир в наш прекрасний світ”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button