Головна / Екологія / Норвегія інвестує майже 1 млрд $ в вело інфраструктуру

Норвегія інвестує майже 1 млрд $ в вело інфраструктуру

Норвегія — країна, яка налічує всього 5 000 000 жителів, пропонує інвестувати величезну кількість грошей у модернізацію своєї велосипедної інфраструктури.

Країна інвестує 923 млн $, щоб створити 10 широких, двосмугових шосе для велосипедів, які проходять через всю країну і навколо дев’яти найбільших міст Норвегії.

Ключовим компонентом плану є скорочення викидів транспорту країни на 50%. Нові велосипедні доріжки зв’яжуть 9 міст із передмістями, розширюючи мережу захищених велосипедних маршрутів за межі міських центрів, в приміську і сільську місцевість.

Однак, незважаючи на всі позитивні сторони, у проекту з’явилися свої противники. У Норвегії дуже горбиста місцевість, яку велосипедистам доведеться долати. Зрештою, уряд Норвегії сподівається переконати цілих 20% громадян, пасажирів громадського транспорту і автолюбителів, пересісти на велосипед.

Інші вважають, що якщо проект таки буде реалізований у повному обсязі, країна побачить сплеск продажів електричних велосипедів. В цілому, Норвегія хотіла б мати нульове збільшення кількості автомобілів на своїх дорогах в період до 2030 року.

Результатом для Норвегії стане зниження рівня викидів вуглецю, що призведе до збільшення тривалості життя і поліпшення здоров’я своїх громадян. Однак, це передбачає, що більшості з них доведеться вибрати крутити педалі на велосипеді, прокладаючи свій шлях в темні, холодні норвезькі зимові дні на регулярній основі.

Натхнення: greenevolution.ru