Фото

Нова 3D-карта Чумацького Шляху допоможе вирішити старі загадки космосу

Нове дослідження Австралійського національного університету дозволило створити тривимірну карту магнітного поля в невеликому клині галактики Чумацький Шлях, що прокладає шлях для майбутніх відкриттів, які покращать наше розуміння походження і еволюції Всесвіту. Керівник дослідження доктор Аріс Трицис з Науково-дослідної школи астрономії та астрофізики АНУ розповів, що це було перше дослідження, яке дозволило томографічно виміряти силу магнітного поля нашої галактики.

Карта магнітного поля Чумацького Шляху

«Наша робота прокладає шлях для майбутніх відкриттів щодо еволюції Чумацького Шляху, утворення зірок і планет і ранніх етапів існування Всесвіту», говорить доктор Трицис.

Магнітне поле галактики і космічний пил діють як завіса, що приховує випромінювання ранніх етапів існування Всесвіту — відомого як космічний мікрохвильовий фон — і заважає вченим тестувати космологічні моделі еволюції Всесвіту.

Для порівняння, 15 ?G (мікрогаусс), які зазвичай вимірюються в міжзоряному середовищі — це в 10 мільйонів разів менше сили магніту на холодильнику. Незважаючи на невелику величину і протяжність в десятки або сотні світлових років, вона надзвичайно важлива для всіх процесів, які ми назвали раніше.

«Тепер у нас є засоби картування сили магнітного поля для всіх областей нашої галактики, що дозволяє нам краще зрозуміти еволюцію Всесвіту», говорить доктор Трицис. «Ця робота доводить, що настільки амбітне дослідження цілком здійсненне. Наступний наш крок — створити першу повну тривимірну карту магнітного поля галактики і вивчити всі інші астрофізичні процеси, які від нього залежать».

Виявлена сила магнітного поля галактики виявилася набагато вище, ніж вважалося раніше.

Більшість моделей, що прогнозують силу магнітного поля нашої галактики для кожного місця розташування і відстані від Сонця, засновані на спостереженнях, які не можуть дослідити магнітне поле в трьох вимірах. Нова модель допоможе зрозуміти, як високоенергетичні космічні промені проходять через нашу галактику.

Космічні промені — вкрай енергійні частинки, енергії яких деколи набагато перевищують ті, яких можуть досягти.

«Розуміючи структуру і силу магнітного поля, ми можемо підвищити наші шанси знайти місцезнаходження джерел цих надзвичайно енергійних частинок і зможемо досліджувати нову фізику при екстремальних енергіях», кажуть вчені. Дослідження було опубліковано в The Astrophysical Journal.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button