Технології

Вчені розробили альтернативний пристрій шприцу

Вчені розробили альтернативний пристрій шприцуВчені Пермського університету спільно з американськими колегами розробили пристрій, який може стати альтернативою медичному шприцу. Пристрій одержав назву мікроголковий пластир.

В основі пристрою лежить полімерна пластинка розміром з канцелярську кнопку, на якій розташовані 100 порожнистих полімерних голок. Для взяття проби крові на аналіз досить накласти аплікатор на шкіру на 15 хвилин. Процедура абсолютно безболісна, не залишає слідів на шкірі і безпечна.

У процесі створення пристрою вчені виявили, що підшкірна рідина, яка міститься в міжклітинних і навколо- просторах тканин і органів, аналогічна плазмі крові. У результаті вчені прийшли до висновку, що при діагностиці вона може використовуватися замість крові.

Над цією розробкою вчені Пермського університету під керівництвом професора Землянова та американського професора Технологічного інституту Джорджії Марка Праузніца трудяться з 2011 року. Фінансування проекту здійснюється за рахунок програми розвитку національного дослідницького університету, а також з бюджету Пермського краю.

Результатом спільної роботи став унікальний мікроголковий пристрій, що не має аналогів у світі. Спектр застосування пристрою дуже широкий: він може застосовуватися для відбору рідини з метою діагностики, контролю цукру, в косметології та стоматології для зняття місцевих набряків.

За допомогою мікроголкових пристроїв можна також доставляти речовини в клітини, тобто робити вакцинації. Нова технологія дозволить позбавити багатьох людей від страху уколів, від болю.

Після всіх випробувань пристрій буде запущено в промислове виробництво. До речі, витрати на утилізацію одного шприца в 2,5 рази більше його ціни.

Натхнення: novostim.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button