Технології

Новий рентгенівський мікроскоп робить рекордні 1000 тривимірних знімків в секунду

Вчені з Німеччини представили пристрій, який сканує матеріали з максимальною швидкістю. Це дозволить розробити нові сполуки для легкої й важкої промисловості.

Томоскопія — це метод візуалізації, при якому тривимірні зображення внутрішньої поверхні матеріалів розраховуються послідовно і дуже швидко. Тепер команда з Інституту прикладних матеріалів (Німеччина) під керівництвом фізика Франциско Гарсія Морено досягла нового світового рекорду по швидкості цього процесу. За допомогою нового рентгенівського мікроскопа вони можуть робити 1 000 томограм в секунду. Це дозволяє без втручання в матеріали документувати дуже швидкі процеси й зміни в них в мікрометровому масштабі.

Дослідники додали, що більшість людей знайомі з комп’ютерною томографією з медицини: частина організму людини просвічується рентгеном з усіх боків, потім розраховується тривимірна візуалізація, на основі якої можна створити будь-які зображення для діагностики. Але цей метод також використовується для аналізу контролю матеріалів або для розробки нових з’єднань.

Два роки тому та ж команда отримала рекордні 200 томограм в секунду, назвавши цей метод найшвидшою томоскопією. Результат в 1 000 томограм в секунду вони досягли без погіршення інших параметрів мікроскопа: він як і раніше володіє дуже хорошим дозволом, а тривалість запису може досягати декількох хвилин.

1 000 тривимірних наборів даних в секунду — це величезна кількість даних. Тепер для їх зберігання й аналізу вчені будуть використовувати високопродуктивні комп’ютери, які будуть виконувати первинну оцінку даних. Потім їх вручну проаналізують вчені.

Команда показала нові можливості томоскопії на кількох прикладах. На їх зображеннях можна побачити процес горіння, освіту дендритів під час затвердіння ливарних сплавів або поява пухирців в металевій піні. Це легкі матеріали, які можна використовувати для конструкції нових автомобілів.

«Цей метод дозволяє нам детально вивчити будь-які процеси в матеріалах. Таку можливість чекали багато дослідницькі групи й представники промисловості », – заявив Гарсія Морено.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button