Технології

Американські вчені випробували дрон розміром з горобця

Стандартів у виробництві дронів сьогодні не існує, і американська армія цей факт прагне використовувати у власних інтересах. Нанодрон Black Hornet Nano, розмір якого – всього 10х2,5 см, а маса – близько 18 грамів, військові випробували на полігоні і залишилися задоволені результатом.

Black Hornet Nano – мініатюрний дрон, зовнішній вигляд якого нагадує вертоліт. Створений він був норвезькою компанією Prox Dynamics і є на сьогоднішній день наменшим у світі в своєму класі пристроїв. Модель PD-100, тим не менш, має досить солідні функціональні можливості. Зокрема, в дрона є тепловізор, який ефективно працює на відстані до кілометра. Акумулятор пристрою забезпечує до 25 хвилин польоту.

Управляється дрон з пульта управління, схожого на джойстик для комп’ютерних ігор. Відео з пристрою можна дивитися на екрані у режимі реального часу. Окремо підкреслимо, що якщо ворог захопить дрон, він не зможе отримати з нього інформацію, так як вона зберігається в модулі пам’яті, який знаходиться у пілота. Таким чином, Black Hornet Nano ідеально підходить для безшумної і непомітної розвідки.

Джерело, близьке до міністерства оборони США, стверджує, що у американської армії є в розпорядженні кілька таких дронів, кожен з яких коштує близько 40 тисяч доларів, і їх випробування проводяться з початку березня 2015 року. Цю інформацію підтверджує Арне Скйяерпе (Arne Skjaerpe), СЕО і президент Prox Dynamics. Втім, пристрої в арсеналі армії Великобританії є з 2013 року. Зокрема, британські військові використовували Black Hornet Nano в розвідувальних місіях в Афганістані.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru

Кнопка «Наверх»