Земля

Дані із супутників-шпигунів допомогли з’ясувати причину танення льодовиків в Азії

Вчені використовували супутникові зображення і вивчили поведінку льодовиків в різних регіонах високогірної Азії.

В останні роки льодовики в високогірних районах Азії тануть швидше через підвищення літніх температур. Танення льодовиків зараз переважає навіть в тих областях, де раніше льодовики росли, прийшла до висновку група дослідників під керівництвом Університету Сент-Ендрюс.

У своїй роботі вчені використовували зображення зі супутників-шпигунів Corona і Hexagon, які працювали в 1960-1970 роках. Також дослідники вивчили дані з сучасних супутників. Показання допомогли вченим вивчити поведінку льодовиків в різних регіонах високогірної Азії, включаючи Гімалаї, Памір, Тянь-Шань і гори Тибету.

Поведінка льодовиків є найбільш чітким індикатором впливу зміни клімату на високогірні райони. З льодовикових районів високогірної Азії беруть початок кілька найбільших річок регіону. Для сотні мільйонів людей вони є єдиним джерелом прісної води.

В роботі також вивчався зв’язок між втратою маси льодовиків і зміною клімату. Команда об’єднала вимірювання мережі висотних метеорологічних станцій зі змодельованими кліматичними даними, щоб вивчити основні кліматичні чинники втрати льоду в різних регіонах високогірної Азії.

Результати дослідження показали, що істотне збільшення швидкості втрати льоду в основному викликано зростанням літніх температур. Зміни в кількості опадів призвели до мінливості раніше стабільних льодовиків.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button