Технології

Нова система дезінфікує автобуси за 150 секунд

У Китаї створена технологія, яка дозволяє продезінфікувати салон автобуса, поки він стоїть на кінцевій зупинці. Вся процедура займає менш як три хвилини.

Компанія Guangzhou Public Transport Group Tram Co., Ltd. створила першу в країні «Систему дезінфекції громадського транспорту розпиленням для запобігання епідеміям». Вона менш ніж за хвилину стерилізує автобус, для активації необхідно лише натиснути одну кнопку. Після запуску системи розпорошену дезінфікуючий засіб покриває весь автомобіль за 30 секунд. Для знищення вірусів і бактерій на поверхнях потрібно всього 2 хвилини.

Активувати систему може сам водій. Розробники прагнули зробити систему максимально простою у використанні для негайного впровадження. Мета – боротьба з поширенням коронавірусу нового типу, зокрема, в громадському транспорті. Як відомо, пасажиропотік в Китаї один з найбільших у світі.

Нова технологія вже випробувана в Гуанчжоу. Нагадаємо, Гуанчжоу – величезне портове місто на північний захід від Гонконгу.

Систему встановили для тесту на 41 транспортний засіб. Інфекціоністи перевіряли ефективність роботи швидкого дезінфектора. Експерти брали проби з поверхонь в автобусах і відправляли їх в лабораторію. У дослідженні використовувався люмінометр. Принцип дії люмінометра заснований на реакції біолюмінесценції – світіння. Реакція відбувається при взаємодії аденозинтрифосфату (АТФ) з ферментами – люциферином або люціферази. АТФ входить до складу всіх живих клітин, серед інших, бактеріальних. Датчик приладу вловлює фотони утвореного світла і оцінює їх у відносних світлових одиницях – RLU. Показник RLU вказує на ступінь біологічного забруднення об’єкта дослідження. Чим вище показник, тим сильніше забруднення.

В оброблених автобусах показник RLU в середньому падав з 23 до 2 одиниць.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button