Наука

Лазери супутника почали використовувати для прогнозу погоди

Лазери європейського супутника Aelous почали використовувати для прогнозу погоди. Це допоможе поліпшити короткострокові прогнози на найближчі 1-3 дні.

Дані європейського супутника Aelous для вимірювання швидкості вітру почали використовувати для оперативних прогнозів погоди. Пристрій стежить за напрямком і швидкістю вітру за допомогою ультрафіолетового проміння, вловлюючи відбиття світла по мірі того, як він розсіює молекули і частинки, які переносяться по повітрю.

Європейський центр з прогнозування погоди вже робив попередні висновки, виходячи з цих даних і тепер підтвердив, що вони надійні для повсякденного використання. Британська організація, розташована в Редінгу, тепер вносить дані в свої цифрові моделі, які прогнозують погоду на 1-3 дні вперед.

У 2020 році Meteo France і DWD (Німеччина) також почнуть використовувати дані супутника. Дослідники з США також проводять імітаційне моделювання для оцінки її переваг.

 

Дані дослідників про вітру завжди були розрізненими. Зазвичай їх отримують за допомогою анемометрів, метеорологічних куль і літаків. При цьому супутники, які також можуть передати дані про рух вітру, виходили з того, в який бік направляються хмари або яку нерівність можна спостерігати в морях.

Однак дослідники відзначають, що це обмежені показники, які говорять про те, що відбувається в певних місцях або на певній висоті. Aeolus ж збирає дані про вітер по всій Землі до стратосфери, в просторі, висотою 30 км.

Європейське космічне агентство (ESA) запустила супутник Aeolus в серпні 2018 року, підготовка до місії йшла 16 років. Супутник спочатку пройшов тримісячний тестовий період, по його завершенні фахівці почали аналізувати отримані дані про вітри і складати на їх основі моделі та карти.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button