Екологія

Нова система видаляє вуглекислий газ з повітря

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) представили спосіб, за допомогою якого можна фільтрувати шкідливі речовини або видаляти вуглекислий газ з атмосфери. Для функціонування пристрою практично не потрібна енергія.

Photo by Marcin Jozwiak on Unsplash

Нова система, розроблена інженерами-хіміками Массачусетського технологічного інституту (MIT), може забезпечити спосіб безперервного видалення вуглекислого газу з потоку газів або повітря. Ключовим компонентом є мембрана з електрохімічною підтримкою, функцію фільтрації можна включати або вимикати без використання рухомих частин і з відносно невеликою кількістю енергії.

Самі мембрани, виготовлені з анодованого оксиду алюмінію, мають коміркову структуру, що складається з шестикутних отворів. Однак проходження газу може бути заблоковано при електричному покритті пір мембрани тонким шаром металу. Детальніше ця робота описана в журналі Science Advances.

Цей «газовий затвор» може бути застосований для безперервного видалення вуглекислого газу з промислових вихлопних газів і повітря, йдеться в роботі. Вчені представили концепцію пристрою, щоб показати цей процес у дії.

У пристрої використовується окислювально-відновний матеріал, який поглинає вуглець, який впровадили між двома перемикаючими мембранами газових затворів. Сорбент і мембрани затвора знаходяться в тісному контакті один з одним і занурені в органічний електроліт.

Дві мембрани затвора можна відкрити або закрити, переключивши полярність напруги між ними, в результаті чого іони цинку будуть переміщатися з одного боку на іншу. Іони одночасно блокують шкідливі речовини, утворюючи над нею металеву плівку.

Коли сорбентний шар відкривається в сторону матеріал легко вбирає вуглекислий газ до тих пір, поки не досягне свого об’єму. Потім напругу можна відключити, щоб перекрити подаючу сторону і відкрити іншу сторону, де вивільняється концентрований потік майже чистого двоокису вуглецю.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»