Екологія

У Лисичанську побудують біогазову установку на звалищі

У Лисичанську Луганської області планують побудувати когенераційну установку з системою збору біогазу на сміттєзвалищі.

Про це йдеться у документі Департаменту ЖКГ ЛОДА з повідомленням про плановану діяльність, що підлягає оцінці впливу на навколишнє середовище, передає informator.media.

Когенераційна установка на біогазі стане важливою складовою заводу зі складування та перероблення твердих побутових відходів, який планують побудувати на місці колишнього крейдяного кар’єру.

Ділянка площею 34 га розташована у Лисичанську, у кілометрі від діючого полігону твердих побутових відходів.

Завод механізованого перероблення відходів вилучатиме компоненти вторинної сировини з обсягів ТПВ та оброблятиме їх. Об’єкт включатиме зону складування відходів(полігон ТПВ), де здійснюється прийом ТПВ після вилучення ресурс оцінних компонентів, складування відходів, ущільнення та ізоляція, а також господарську зону, що складається із зон виробничого та адміністративно-побутового призначення.

Проєктна потужність сміттєсортувального комплексу – 130 тис. т/рік. Розрахунковий термін експлуатації — 21,5 рік.

Наразі ТОВ “Інтеройл сервіс” з ініціативи Департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА та за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні проводить оцінку впливу на навколишнє середовище планової діяльності, яка передбачає будівництво Центрального об’єкта поводження з відходами у Луганській області.

Зазначено, що за результатами аналізу екологічних та економічних умов, будівництво об’єкта з переробки сміття доцільне саме на ділянці у Лисичанську.

У документі повідомляється, що Центральний об’єкт поводження з відходами планується як спеціалізований об’єкт комунального господарства, де здійснюватиметься приймання, сортування твердих побутових відходів населених пунктів області, контрольоване складування обсягів побутових відходів після сортування, також передбачається отримання, збір, транспортування, підготовка та утилізація звалищного газу (біогазу).

Як альтернативні майданчики розглядалися ще дві ділянки – у районі села Боровеньки під Сєвєродонецьком і проммайданчик на околиці Рубіжного.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button