Технології

Нова технологія акумуляції енергії на звичайній воді

Група вчених з компанії General Electric і Національної лабораторії імені Лоуренса у Берклі(Lawrence Berkeley National Laboratory, Berkeley Lab) розробила принципово новий тип облаштування акумуляції енергії, основою якої є звичайна вода. Сумарна вартість цього пристрою складається усього лише одну чверть від вартості типових автомобільних акумуляторних батарей, а його ресурсів вистачає для того, щоб забезпечити пробіг електричного автомобіля на відстань 400 кілометрів і більше на одній повній зарядці.

По суті, новий пристрій є потоковою електрохімічною батареєю, яка накопичує або віддає електричну енергію за рахунок електрохімічних реакцій, що протікають в резервуарі з водою. Звичайно, це не чиста вода, а досить складний розчин хімічних сполук неорганічної природи. Завдяки ретельно підібраному складу і концентрації розчину електроліту одна одинична електрохімічна реакція здатна забезпечити виділення не одного, а відразу декількох вільних електронів, що забезпечує високий показник щільності зберігання енергії.

У потоковій системі зберігання електроенергії використовуються дві місткості для електроліту, одна – для початкового, а друга – для електрично “зарядженого” електроліту. У міру здійснення процесу зарядки електроліт з однієї місткості, проходячи через осередки електрохімічного реактора, переміщається в іншу ємність. При витяганні електричної енергії процес відбувається у зворотному напрямі.

Таке роздільне зберігання електроліту робить систему безпечнішою, адже навіть у разі автомобільної аварії два типи електроліту не змішаються між собою, що в самому гіршому випадку може привести до моментального виділення усієї накопиченої енергії, яка може стати причиною вибуху або займання. “Ми досить схвильовані тим, який вплив може зробити наша технологія на майбутнє електричних автомобілів, які, завдяки низькій вартості і здатності заряджатися зі швидкою швидкістю стануть доступнішими і привабливішими для їх майбутніх власників” – розповідає Григорій Соловейчик(Grigorii Soloveichik), керівник проекту з боку компанії General Electric і директор об’єднаного дослідницького центру Energy Frontier Research Center(EFRC).

Нові потокові електрохімічні акумуляторні батареї компанії General Electric по рівню безпеки перевершують показники літій-іоних і літій-полімерних акумуляторних батарей, використовуваних в сучасних електричних автомобілях. Окрім цього, їх конструкція передбачатиме досить просту установку практично на усі моделі серійних електромобілів, що випускаються на сьогодні, а простота їх обслуговування, що виражається в заміні розчину електроліту і заміні активних каталітичних елементів електрохімічних осередків, повинні зробити цю технологію життєздатнішою і привабливішою, ніж інші, альтернативні технології акумуляції енергії, що розробляються зараз.

Натхнення: www.dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button