Технології

В Україні анонсували будівництво найбільшого в Європі дата-центру біля Запорізької АЕС

Сукупна потужність дата-центру складе близько 1 ГВт. Це приблизно одна шоста максимальної потужності станції.

Запорізька АЕС / Атомна енергія 2.0

На півдні України сьогодні спостерігається помітне надвиробництво енергії. Цьому сприяють як падіння промислового виробництва, так і поступово зростаюча частка сонячних і вітрових електростанцій в енергетичному балансі країни. Зокрема, через це оператор АЕС України «Енергоатом» в минулому місяці вивів в резерв один з енергоблоків Запорізької атомної електростанції.

Однак незабаром ситуація може змінитися, і тоді надлишковій енергії знайдеться комерційне застосування – для роботи найбільшого в Європі дата-центру. Меморандум про його будівництві керівництво «Енергоатому» підписало спільно з компанією H2, що розробляє екологічні енергетичні рішення.

Обсяг приватних інвестицій в майбутній дата-центр складе 700 мільйонів доларів. Параметри дата-центру поки не відомі, але, судячи з наявної інформації, його сукупна потужність складе близько 1 ГВт. Для порівняння: максимальна електрична потужність Запорізької АЕС – 6 ГВт.

Про важливість проєкту побічно говорить той факт, що підписання документа відбулося в присутності президента України Володимира Зеленського. До речі, на початку серпня Зеленський також обговорював з потенційними інвесторами можливість побудови на півдні країни заводу з виробництва водню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button