Людина

Відеоігри покращують роботу мозку літніх людей

Нове дослідження, проведене науковими співробітниками Каліфорнійського університету в Сан-Франциско під керівництвом професора неврології Адама Газзалей, довело, що відеоігри покращують загальну роботу мозку. А якщо точніше, відеоігри роблять простіше життя літніх людей, які страждають різними когнітивними розладами.

Описуючи свої результати досліджень на сторінках наукового журналу Nature учені говорять, що після опитування 46 добровольців віком від 60 до 85 років, що отримали завдання упродовж чотирьох тижнів грати в спеціально розроблену ученими гру NeuroRacer вони виявили, що у людей підвищилася здатність до виконання відразу декількох завдань одночасно в різних життєвих ситуаціях. Окрім цього, учені відмітили поліпшення роботи когнітивних функцій, таких як пам’яті і уваги.

Завданням гравців в грі NeuroRacer було вести автомобіль по звивистому шосе. Здавалося б стандартна ігрова ситуація. Проте вона ускладнювалася тим, що “водіям” доводилося одночасно стежити за несподівано виникаючими дорожніми знаками і натискати кнопку у відповідь на появу певного типу знаків і в той же час ігнорувати інші.

Начебто нічого незвичайного тут немає, але виконання навіть таких елементарних завдань натренувало мозок добровольців так, що навіть через шість місяців після того, як вони кинули грати в цю гру, ефективність виконання декількох завдань одночасно в реальному житті у добровольців не знизилася.

65-річна Енн Лінсі, одна з добровольців ділиться, що до початку участі в експерименті у неї були проблеми з концентрацією уваги і її було легко чимось відвернути. Проте гра NeuroRacer допомогла вирішити їй ці проблеми. “Коли ви стаєте старшими, то робити відразу декілька речей одночасно стає набагато складнішим. Це мене і бентежило, тому що відчувала як втрачаю хватку. Тепер же я навчилася концентрувати свою увагу на тому або іншому завданні”, – ділиться Енн.

Учені говорять, що Енн Лінсі і інші стали почувати себе набагато краще з моменту коли почали брати участь в їхньому експерименті, тому як гра по суті дала необхідну для роботи їх пам’яті і уваги зарядку. Що цікаво, сама гра NeuroRacer не була безпосередньо спрямована на поліпшення цих когнітивних функцій, діляться учені.

“NeuroRacer не вимагає від людини наявності якихось певних навичок або досвіду. Проте багатозадачність, яка в ній є присутнім, сама по собі дає потрібний поштовх для роботи усієї когнітивної системи і одночасно підвищує ефективність кожної з її функцій” – говорить Адам Газзалей.

Натхнення: hi-news.ru/research-development


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button