Технології

Нова технологія дозволить відправляти вантажі в космос на повітряній кулі

Іспанська компанія, що спеціалізується на запусках повітряних куль, заявила, що здатна підняти на висоту 600 км нa cонячно – синхронну opбіту 75 кілoгpaмм корисного вантажу. І це при тому, що МКС нaхoдиться нa виcoті 420 км. Схоже, надходить ера польотів в космос на повітряній кулі.

Іспанська компанія Zero2infinity оголосила про старт програми по відправці корисного вантажу нa opбіту на повітряній кулі. В даний час ведеться розробка наносупутникової ракети-носія Bloostar, яка використовуватиме висотну повітряну кулю для підйому в стратосферу і ракети для виходу на орбіту.

01-11-14-foto-cikavosti-600x339-3

Верхня ступінь в польоті (малюнок).

Технологія “Rockoon” (від rocket – (paкeтa) і balloon (повітряна куля) не нова. Вперше подібну ідею висунув в 1949 році астрофізик Джеймс А. Ван Аллен, запропонувавши піднімати ракети на велику висоту за допомогою повітряної кулі. На його думку, це дозволило б економити паливо на прохід через нижні шари атмосфери. Технологія ця розроблялася до кінця 1950-х років, але неможливість управляти повітряною кулею під час її підйому і непередбачуваність місця, де впаде літальний апарат, змусили відмовитися від цієї ідеї.

Читайте також: Повітряна куля для польотів в космос

Bloostar виведе ідею Rockoon на принципово новий рівень. Наповнена гелієм повітряна куля підніматиме супутниковий комплекс NanoSat і верхні щаблі ракети-носія на висоту більше 30 км, подолавши таким чином 99 відсотків земної атмосфери. Після цього пускова установка відокремиться від повітряної кулі, і включаться рідкопаливні двигуни, які доставлять NanoSat на орбіту.

[ads1] 01-11-14-foto-cikavosti-600x343-2

Послідовність запуску системи NanoSat bloostar.

Цей метод може здатися нелогічним, але розробники звертають увагу на те, що менший опір повітря означає меншу витрату палива, а початок роботи двигунів практично в вакуумі дасть сильніший питомий імпульс.

Читайте також: Космічний ліфт буде готовий до 2030 року

Zero2infinity вже почала тестування польотів повітряної кулі в вересні минулого року, доставивши вантаж на висоту 27 км. Крім того, компанія провела випробувальний пуск рідковуглецевоводневого двигуна власної розробки для ракети.

01-11-14-foto-cikavosti-600x300-1

Щаблі літального апарату.

[box type=”shadow”]”Наносупутники сьогодні доставляються на орбіту тільки в якості вторинного корисного навантаження, – розповідає Хосе Маріано Лопес-Урдіалес, генеральний директор і засновник Zero2infinity. – Ми працюємо над ідеєю bloostar протягом багатьох років. Сьогодні технологія запуску наносупутників за допомогою повітряної кулі вже готова до втілення в життя. Багато нових успішних компаній будують свої бізнес-плани з урахуванням використання наносупутників, але спеціальної пускової установки, яка їм потрібна, досі не існувало. Ми вирішили цю проблему”.[/box]

Натхнення: novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button