Технології

Програмісти поліпшили точність GPS у мобільних телефонах в 100 разів

Набір з декількох дешевих антен і спеціальний алгоритм дозволив міжнародній групі фізиків і програмістів поліпшити точність приймачів GPS-сигналу в мобільних телефонах більш ніж у 100 разів і досягти точності, необхідної для роботи шоломів віртуальної реальності і систем автоматичного управління автомобілем, йдеться в статті, опублікованій в журналі GPS World.

«Уявіть собі комп’ютерні ігри, в яких ви сидите перед монітором, а виходите на подвір’я і бігаєте за ним разом з іншими гравцями. Подібні ігри у віртуальній реальності будуть можливі лише тоді, коли ми зможемо відстежувати положення тіла на глобальній карті-»сітці”, — заявив Тодд Хамфріс (Todd Humphreys) з університету Техасу в Остіні (США).

Хамфріс і його колеги протягом останніх шести років працювали, разом з південнокорейською компанією Samsung, над створенням таких GPS-антен для мобільних пристроїв, які дозволяли б операційній системі ґаджета не тільки обчислювати координати його власника за даними супутників, але і уточнювати його становище з так званим фазовим зрушенням сигналу.

Подібні системи, які здатні обчислювати положення з точністю до сантиметра, вже досить давно використовуються в геологічних дослідженнях і військовими приладами, однак для їх роботи потрібні громіздкі антени і складні системи обробки сигналу, які неможливо вмістити в телефон або шолом віртуальної реальності.

[ads2] Автори статті вирішили цю проблему за допомогою спеціального набору мікросхем і керуючого ними алгоритму GRID, які можна без проблем реалізувати всередині процесора мобільного пристрою.

Для демонстрації працездатності цієї системи група Хамфріса створила шолом віртуальної реальності, здатний розпізнавати навіть найменші повороти і нахили голови.

Також варто знати
Подібні датчики GPS, крім технологій віртуальної реальності та мобільних телефонів, можуть знайти своє місце в системах безпеки в сучасних автомобілях. Як розповідають програмісти, на їх основі можна зібрати датчики зіткнення або дорожні «автопілоти», які не будуть давати автолюбителям йти на зіткнення з іншими машинами на дорозі.

Читайте також: 

Зараз команда Хамфріса працює разом з інженерами Samsung над мініатюризацією антен і їх інтеграцією в мікрочіпи.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button