Земля

Нове дослідження: атмосфера Землі видає звуки

Вчені з Університету Кіото і Університету Гаваї в Маноа провели дослідження, яке показує, що вся атмосфера Землі вібрує і видає приємні музичні звуки. Інформація про це з’явилася в Journal of the Atmospheric Sciences.

«Музика» атмосфери це не звук, який ми можемо почути — це великомасштабна хвиля атмосферного тиску, що охоплює земну кулю і мандрує навколо екватора: одні хвилі рухаються зі сходу на захід, а інші з заходу на схід.

Про цей феномен говорили ще на початку XIX століття. Дослідження фізиків протягом наступних двох століть удосконалили теорію і призвели до детальних прогнозів про частоти хвиль, які повинні бути присутніми в атмосфері. Проте раніше фактично їх знайти не могли.

Особливу увагу в дослідженні приділено хвилям з періодами від 2 до 33 годин, які переміщуються горизонтально через атмосферу, рухаючись навколо земної кулі зі швидкістю понад 1100 км/год. Це створює характерну «шахову» картину високого і низького тиску, пов’язану з цими хвилями по мірі їх поширення. Це видно на анімації.

Новое исследование: атмосфера Земли издает звуки

Тепер вчені хочуть зрозуміти, як діють процеси, які збуджують хвилі, і які, навпаки, заглушають їх.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button