Земля

Щодня сіль вбиває 2000 гектарів землі

Щодня світ втрачає до 2000 гектарів сільськогосподарських земель через пошкодження від солі. З початку 1990-х років постраждали близько 18 млн га. Всього пошкоджено близько 62 млн га, що становить майже 20% всіх зрошуваних земель в 75 країнах і $ 27 млрд коштів втрачених через недоотримання врожаю. До таких висновків дійшли автори доповіді з Інституту водних ресурсів, довкілля та охорони здоров’я ООН.

29-10-14-foto-cikavosti-600x402-1

До пошкоджень схильні посушливі і напівпосушливі регіони, де кількість опадів занадто мало, щоб підтримувати регулярні проникнення дощової води в ґрунт і де практикується використання дренажної системи.

Читайте також: Як довго Земля зможе підтримувати життя?

«Для того щоб нагодувати очікуваних дев’ять мільярдів чоловік у світі до 2050 року, необхідно використовувати всі землі, яка є, — сказав головний автор дослідження Мансур Кадір (Manzoor Qadir). — Ми не можемо дозволити собі не відновлювати засолені землі».

Інший автор доповіді, експерт ООН Джафар Аділь (Zafar Adeel) відзначає необхідність виробництва на 70% більше їжі до 2050 року, в тому числі на 50% більше зернових до трьох млрд тонн на рік. «Щотижня у світі втрачається корисна площа більше, ніж Манхеттен. Більша частина землі припадає на райони в країнах, що розвиваються, де були інвестиції в іригаційні та дренажні системи, але інфраструктура не була підготовлена належним чином. Зусилля з відновлення цих земель має важливе значення для населення світу, оскільки потреба в продовольстві зростає, особливо в країнах, що розвиваються », — пояснив Джафар Аділь.

В Гангському басейні Індії втрати врожаю сільськогосподарських культур на засолених землях для пшениці, рису, цукрової тростини і бавовни можуть складати 40%, 45%, 48% і 63% відповідно. При цьому втрати зайнятості складуть 50-80 людино-днів на гектар, проблем зі здоров’ям стане більше на 20-40%, а хворих тварин — на 15-50%. В Пакистані втрати врожаю пшениці складуть 20-43%, рису — від 36 до 69%.

Серед методів, які зараз використовуються для полегшення дренажу і відновлення ґрунтів, — посадка дерев, глибока оранка, культивація солестійких сортів сільськогосподарських культур, змішування рослин у верхньому шарі ґрунту.

Боротьба з солоними ушкодженнями земель повинна привести ґрунт в високопродуктивний стан і, як очікується, дасть екологічний ефект на додаток до економічної вигоди. Хоча, відзначають автори доповіді, ринки багатьох екосистемних послуг поки ще тільки створюються або поки взагалі не існують.

Читайте також: Скільки коштує планета Земля?

Найбільш постраждалі регіони від сольових відкладень включають:

[box type="shadow"]
  • Басейн Аральського моря в Центральній Азії,
  • Індо-Гангський басейн в Індії,
  • Басейн річки Інд в Пакистані,
  • Басейн річки Хуанхе в Китаї,
  • Басейн річки Євфрат у Сирії та Іраку,
  • Басейн Мюррей-Дарлінг в Австралії,
  • Басейн Сан — Хоакін-Веллі в США.
[/box]

Натхнення: scientificrussia.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть