Здоров'я

Нове віяння в медицині: таблетки з бактерій

Нове віяння в медицині: таблетки з бактерійЯк суспільство, ми стали одержимі боротьбою з мікробами і бактеріями. І хоча одні бактерії дійсно можуть стати причиною хвороби – інші, корисні бактерії, лікують. Пробіотики, які недавно стали популярними, завдяки безцінною користю для здоров’я, досить часто включають в свій склад певні види корисних бактерій. На даний момент вчені хочуть включити бактерії до складу лікарських засобів.

Візьмемо, наприклад, бактерії в нашому кишечнику. Вони не тільки допомагають процесу травлення, але також можуть бути корисними для роботи нашого мозку. Компанія Seres Health шукає бактерії, здатні вилікувати Clostridium difficile або C. Difficile – захворювання шлунково-кишкового тракту, причиною якого є антибіотики, які вбивають життєво необхідні бактерії. C. Difficile смертельно небезпечне і вбиває тільки в США 14 000 осіб на рік. У компанії Seres детально вивчали кишкові бактерії, щоб виявити, які з них пов’язані з нормальною роботою організму. Виходячи з цього, вони створили свій штам бактерій і помістили їх в пігулки.

Звичайно, цей штам буде зберігатися під замком, тому що суперництво на ринку фармацевтики дуже жорстке, але запатентувати щось природне, що має відношення до організму людини, як ці бактерії, неможливо. Інші компанії вже шукають шляхи ґенетичної модифікації цих бактерій, щоб запатентувати будь-який препарат, який вони отримають. Що стосується препарату, пігулки з бактеріями можуть мати побічні ефекти: синдром подразненої кишки, наприклад, через те, що кишкові бактерії мають складний склад, і двоє здорових людей можуть володіти різним їх набором.

Тести все ще тривають, але використання бактерій як ліків може змінити майбутнє медицини, створюючи терапевтичні засоби більш природні, ніж більшість ліків, представлених на ринку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button