Здоров'я

5 причин не спати зі своїм телефоном

Смартфони і планшети давно довели людству свою користь. Однак ваша постіль – «святе» місце, куди їм слід закрити доступ. Наводимо 5 прикладів, як сон з ґаджетами псує здоров’я і настрій.

5 причин не спати зі своїм телефоном

1. Холодне світло екрана збиває ваші біоритми

Планшети, ноутбуки та смартфони з LED і LCD – дисплеями – джерела холодного штучного світу, яке сприймається мозком як настання ранку. Перевіряючи Facebook або читаючи перед сном книгу, ми сигнализируем організму, що пора прокидатися. Збій біологічного годинника загрожує не тільки безсонням, але і голодом, що раптово прокинувся, а це – прямий шлях до ожиріння.

2. Новини викликають у вас залежність і тривогу

Стрічки соціальних мереж – нескінченні. Боячись упустити щось важливе, ми поглинаємо тонни непотрібної інформації. Також джерелом тривоги стає сам контент. Людину з великою ймовірністю приверне страшний заголовок, чим користується більшість сайтів. В результаті у нас складається враження, що світ летить в тартарари, і замість спокійного сну ми обдумуємо всі можливі варіанти апокаліпсису.

3. Ви подовгу лежите в незручній позі

Ситуація, знайома кожному: щоб читати з телефону, нам доводиться приймати неймовірні пози, терпіти біль у м’язах і суглобах. Впізнаєте себе? Тоді не дивуйтеся, що вранці почуваєте себе розбитим. Ще один варіант розвитку подій – телефон не вислизає з рук і падає прямо на обличчя. Це дійсно боляче. Правда-правда.

4. Очікування повідомлень або лайків не дає вам заснути

Лайки в соціальних мережах – емоційний допінг для більшості людей. Вони тішать самолюбство і зміцнюють почуття власної значущості, тому ми так любимо, коли наші фотографії і коментують пости і хвалять. Не можна сказати, що це говорить про шкоду телефону, однак жертвувати нічним відпочинком заради віртуальної похвали – погана ідея. Перед сном відкладайте смартфон, попередньо відключивши звук повідомлень.

5. Телефон може стати причиною сварки з коханою людиною

Весь день не випускаючи телефон з рук, жінки і чоловіки тягнуть його в ліжко, приділяючи віртуальному світу всю свою увагу. Таке небезпечне захоплення може викликати у вашої половинки цілий ряд незручних запитань: невже у вас хтось з’явився? Невже він/вона вас більше не цікавить? І дійсно, час, витрачений на читання новин і коментарів, краще приділити коханій людині: довірлива розмова або секс – набагато приємніше і корисніше.

Трохи сухої статистики:

11% власників смартфонів перевіряють їх кожні 10 хвилин. 41% роблять це кілька разів на годину. 20% – раз на годину. 24% – 4-5 разів в день. 4% – 1 раз в день і рідше.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button