Людина

Заняття любов’ю позитивно впливає на роботу мозку

Заняття любов'ю позитивно впливає на роботу мозкуВчені з Меріленду і Південної Кореї в ході двох незалежних досліджень виявили, що сексуальна активність у мишей і щурів покращує розумову працездатність і підвищує нейрогенез (виробництво нових нейронів) в гіпокампі, де формуються довгострокові спогади.

У квітні команда вчених з Університету штату Меріленд повідомила, що пацюки середнього віку, яким було дозволено займатися сексом, продемонстрували ознаки поліпшення когнітивної функції та функції гіпокампа. У листопаді група з Університету Конкук в Сеулі дійшла висновку, що сексуальна активність протидіє наслідкам хронічного стресу, що позначаються на пам’яті у мишей.

Втім, варто відзначити, що як тільки гризуни припиняли регулярно злучатися, позитивний ефект губився. При тому, що заняття сексом можуть зробити людину розумнішою, зворотне твердження не завжди вірно, підкреслюють вчені.

“Те, що ви розумні, зовсім не означає, що ви будете мати більше сексу. Розумні підлітки, як правило, не поспішають починати активне статеве життя”, – наводить слова вчених британське видання Mail Online.

У кожному разі, виробництво нових мозкових клітин може виявитися недостатнім для поліпшення розумових здібностей. Психолог Трейсі Шорс, виступаючи на конференції Neuroscience, заявила, що необхідна важка робота для того, щоб усі ці клітини вижили.

“Ви можете сприяти виробництву нових клітин за допомогою вправ і сексу. Але тільки якщо людина зайнята розумовою роботою або проходить процес навчання, вона зможе підтримувати життєздатність вироблених клітин”, – заявила вона.

Варто відзначити, що перегляд порно настільки благодатним ефектом не володіє і навіть завдає шкоди мозку. З такою заявою у 2012 році виступили дослідники з Університету Дуйсбург-Ессен (Німеччина). У ході проведеного дослідження вони з’ясували, що надмірна захопленість порно, як і інші залежності, негативно позначається на когнітивних здібностях: при перегляді порно включаються зони мозку, які відповідають за увагу, емоції, збудження. У підсумку сексуальне збудження заважає функціонуванню робочої пам’яті.

А у вересні повідомлялося, що мозок людей з порнозалежністю працює так само, як у наркоманів і алкоголіків. До такого висновку прийшли дослідники з Кембриджського університету.

Натхнення: versii.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button