Здоров'я

Професія лікаря застаріє: лікарі будуть замінені діагностичними системами зі штучним інтелектом

Майже кожен, у кого є доступ в інтернет, в той чи інший момент для визначення захворювання користувався медичними діагностичними онлайн сервісами. Це вірний спосіб налякати себе, оскільки ви виявите, що багато ваших симптомів відповідають деяким рідкісним і смертельним захворюванням.

Займатися самодіагностикою, використовуючи інтернет, завжди було ризиковано, але це може змінитися. Британська компанія розробила взаємодію зі штучним інтелектом програму, що дозволяє користувачам у режимі онлайн отримувати точні медичні діагнози.

Новинка називається Your.MD, і вона доступна в магазинах додатків App Store і Google Play. Творці Your.MD стверджують, що їх додаток набагато краще інтерпретує симптоми і дає діагностику медичного стану, ніж будь-який з нині існуючих медичних діагностичних інструментів, знайдених в інтернеті.

Із звіту, опублікованого на ExtremeTech.com:

«З допомогою штучного інтелекту навряд чи вдасться усунути причини захворювання, але компанія стверджує, що використання їхнього продукту у чомусь краще від старого методу «погуглити» симптоми. Наприклад, чим більше людей повідомляють про симптоми сезонного грипу у вашому місті, тим більше шансів що Your.MD скаже, що причиною вашої високої температури вважається вірусна лихоманка, а не рідкісна форма тропічної дизентерії. Це саме по собі вже являє собою величезний крок вперед в області самодіагностики».
Медичні інформаційні сайти користуються поганою славою через розміщення неточної інформації.

Компанія також говорить, що Your.MD пропонує вирішення іншої проблеми, пов’язаної з медичними онлайн ресурсами – достовірність наявних даних. Медичні інформаційні сайти користуються поганою славою через розміщення неточної інформації, в той час як Ваші.MD формує свої ресурси на основі бази даних Британської Національної служби охорони здоров’я.

Будуть лікарі замінені?

Зрозуміло, багато медичних установ будуть сприймати цей вид технології як пряму загрозу їх існуванню. Попит на послуги традиційних лікарів, мабуть, вже знижується у зв’язку з широким розповсюдженням онлайнових медичних ресурсів.
З допомогою штучного інтелекту навряд чи вдасться усунути причини захворювання

Такий додаток, як Ваші.MD може виявитися корисним в тих районах, де спостерігається недостатня кількість медичних установ або їх повна відсутність. Вже поширені способи діагностування в прямому ефірі з лікарем через інтернет. Однак новий додаток може запропонувати недорогий, автоматизований метод, альтернативний відвідування лікаря онлайн або «в живу».
Цілком можливо, що в майбутньому медицина в більшій мірі буде роботизованою.

Медичні установи більше не потребують величезної кількості персоналу. Роботизована хірургія, автоматизовані системи спостереження за пацієнтами і передові діагностичні технології — все це скорочує необхідність залучення людей, щоб ставити діагнози або проводити процедури.
Монополія фармацевтичних компаній становить набагато більшу загрозу для здоров’я і медичних професій

Багато з останніх технологічних досягнень у сучасній медицині отримали очевидні переваги, і тепер, зі збільшенням доступності достовірної медичної інформації, пацієнти виграють, а лікарі можуть поступово втратити свою актуальність.

Великі фармацевтичні компанії з їх олігопольним контролем над індустрією здоров’я позбавляють лікарів всього людського і перетворюють їх у продавців медикаментів, які часто також небезпечні, як щось придбане на чорному ринку.

Так що, не має значення, чи будуть лікарі замінені на роботів і системи штучного інтелекту.

Можливо, звучить цинічно, але не варто побоюватися розвитку медичних технологій. Монополія фармацевтичних компаній становить набагато більшу загрозу для здоров’я і медичних професій.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button