Земля

Нові сліди древніх «хоббітів» знайдені в Індонезії

Задовго до появи Homo sapiens Землю населяли доісторичні види, яких учені назвали «хоббітами». Сліди їх існування виявлені на індонезійському острові Сулавесі.

b5b2adb24229c840d68f3c2b5969d84b
Як повідомляє Reuters, в минулу середу вчені оголосили про те, що їм вдалося виявити на острові Сулавесі в районі Талепу кам’яні знаряддя, вік яких становить не менше 118 тис. років. Це свідчить про присутність людини. Однак жодних підтверджень цьому в той період на острові ніколи не існувало. Тому кам’яні знаряддя достатньо спантеличили учених.

«У нас є прямі свідчення того, що Homo sapiens прибув на Сулавесі на човнах або на плотах приблизно 50-60 тис. років тому. І, судячи з усього, їх зустрів тут інший, більш давній вид», – заявив археолог Ґерріт ван дер Берг з австралійського Університету Воллонгонг.

Дослідники описали 311 знайдених кам’яних знарядь. За словами вчених, їх створили, б’ючи один камінь об інший, а потім шліфуючи до гостроти ножа. Поруч були виявлені кістяки вимерлих гігантських предків сучасних слонів і кабанів-бородавочників.

Читайте також: 

Нагадаємо, в 2004 році свідоцтва існування «хоббітів» були виявлені на індонезійському острові Флорес, що входить у групу Малих Зондських островів. Там був виявлений збережений скелет істоти зростом близько метра. Незважаючи на те, що за однією з версій, мова може йти про недорозвинений Homo sapiens, вчені все ж готові вважати індонезійські острови «загубленим світом».

«Як і на острові Флорес, де Homo floresiensis жили в умовах повної ізоляції приблизно мільйон років, Сулавесі також може бути центром ізольованої гілки людського родоводу», – зазначив Ґерріт ван дер Берг.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button