Всесвіт

У США створено “Відділ з підготовки до Армагеддону”

Окремий підрозділ по захисту Землі від загроз з космосу створено у профільному урядовому відомстві США – Національному управлінні з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA). Офіційна його назва – Відділ по координації планетарної оборони (Planetary Defense Coordination Office).

14-01-16-foto-600x400-1 (2)

Однак американські ЗМІ, які прокоментували в понеділок цю звістку, називали нову структуру, в тому числі, “відділом з підготовки до Армагеддону”. Саме рішення про створення даного відділу було прийнято ще минулого тижня. У НАСА його пов’язують, зокрема, з уроками, які винесли з досвіду падіння метеорита в Челябінській області в лютому 2013 року.

Організаційно новий відділ по обороні планети буде входити до складу управління планетарних наук та головного управління наукової місії NASA у Вашингтоні. Головним спеціалістом по обороні планети (Planetary Defense Officer) призначений Ліндлі Джонсон, який очолював програму NASA по стеженню за околоземными об’єктами.

У завдання відділу входитиме виявлення астероїдів та інших об’єктів, що загрожують зіткненням із Землею, а також підготовка до прийняття заходів, необхідних для відображення подібних загроз. Крім того, нова структура займатиметься координацією таких планів насамперед з Агентством з надзвичайних ситуацій (FEMA) і Пентагоном. За повідомленнями ЗМІ, для захисту від астероїдів не виключається використання спрямованих ядерних вибухів.

Читайте також: 

 Виявлення і відстеження астероїдів і захист від них нашої планети це завдання, до яких NASA, наші міжвідомчі партнери і міжнародне співтовариство ставляться дуже серйозно, – вважає помічник директора NASA Джон Ґрансфелд. За його твердженням, “хоча в даний момент загрози зіткнення, про які би нам було відомо, відсутні, челябінська “вогненна супер-куля” 2013 року і недавній близький підліт астероїда “Хеллоуїн” нагадують нам про те, що необхідно зберігати пильність і уважно стежити за небом”.

За даними NASA, в даний час фахівцям відомо більш ніж 13,5 тисяч навколоземних “об’єктах усіх розмірів”. Понад 95% з них виявлені з 1998 року. Щорічно перелік поповнюють ще близько 1,5 тисячі об’єктів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button