Земля

У Перу знайшли руїни стародавньої цивілізації

Археологи вперше виявили на північному заході Перу, недалеко від Ліми, руїни цивілізації моче, яка процвітала на величезній прибережної території в період з 100 до 700 року н. е.

Археологи виявили дві кімнати, в яких, на їхню думку, близько 1500 років тому проводилися дебати та бенкети. В одній з кімнат встановлені два трони, на яких, ймовірно, сиділи правитель і його гість. В іншому приміщенні знаходився круглий подіум, на якому, можливо, відбувалися виступи. На думку археологів, кімнати використовувалися тільки елітою, на стінах приміщень видно зображення риб і морських левів.

Перш подібні споруди були помічені виключно на малюнках представників культури моче. Експерти сподіваються, що знахідка стане ключем до розуміння політичного життя моче до раптового занепаду цієї культури.

«Ці сцени були зображені в іконографії культури моче, але досі нам не вдавалася знайти, де вони відбувалися. Це дуже важлива знахідка», — розповів провідний археолог Вальтер Альваро .

Моче були однією з культур, яка процвітала в Перу задовго до появи імперії інків. Успіх моче багато в чому був пов’язаний з будівництвом зрошувальних каналів для вирощування сільськогосподарських культур в пустельних долинах. Також моче відомі своїми вишуканими роботами по золоту і скульптурами, що зображають різні статеві акти.

Багато дослідників вважають, що до краху культури призвела якась кліматична катастрофа, викликана Ель-Ніньо, який все ще викликає сильні повені в Перу.

Вважається, що жінки займали високі політичні і релігійні пости в культурі моче. У минулому році перуанські археологи відтворили зовнішність Леді Као — мумії жінки-ченця культури моче, яка була похована разом зі зброєю і золотими предметами.

Кнопка «Наверх»